Historická vila, ktorej paňou kedysi bola Eva Krížiková (†85) sa zmenila na nepoznanie.

Z diaľky kedysi pripomínala funkčné sídlo nejakej vznešenej rodiny v talianskom Toskánsku. Už tam chýbali len cyprusy, elegantne sa dvíhajúc do neba. Reč je o poschodovej vile pod bratislavským Slavínom, v ktorej skutočne žili vzácni ľudia. Paňou domu totiž bola herečka Eva Krížiková († 85) a jej manžel, herecký bard František Zvarík († 87). Manželia v nej prežili azda najkrajšie roky svojho života, no za sebou to má, aspoň podľa aktuálnych fotiek, i chátrajúca nehnuteľnosť. V čom je problém?

Krížiková na naloženie so svojou nehnuteľnosťou už nemala ani dosah. Pre zhoršujúci sa zdravotný stav sa pred rokmi rozhodla jej dcéra Barbora, že svoju milovanú mamu presťahuje z obrej vily do senior centra v Malackách. Herečka, ktorá už dlhší čas žila v ústraní a ukončila svoju kariéru, tam pod dohľadom starostlivých lekárov a sestričiek naposledy vydýchla vlani v marci.

Hovorí sa, že vždy sa do svojho domu chcela ešte vrátiť, keď sa jej polepší… Už sa to, bohužiaľ, nesplnilo a keďže Evini blízki si to dobre uvedomovali, došlo k jeho predaju. Novým vlastníkom vily sa stal honorárny konzul Jamajky a elitný právnik Marián Valko. Ten býva neďaleko.

Čo sa stalo s vilou nájdete na ďalšej strane...

Diskusia