Pomohol až exorcista

Umelec si nevedel dať rady. Až po rokoch pátrania zistil, že jeho zdravotný stav by mohol súvisieť s prekliatím. „Dopočul som sa o istom farárovi, ktorý sa venoval prelomeniu kliatby aj rôznym očistám. Nevedel som, či niečo také naozaj existuje, ale bol som zúfalý a nemal som čo stratiť, preto som toho kňaza požiadal o pomoc. Zatelefonoval som mu a hneď som mu vysvetlil, čo je vo veci. On ma po krátkej chvíli stopol s tým, aby som ani ďalej nepokračoval, lebo už na diaľku cíti, čo so mnou je. Priamo povedal, že som prekliaty, že mi skrátka niekto pobosoroval, želal zle, ale on sa mi bude snažiť pomôcť,“ prekvapil nás svojím rozprávaním vedúci orchestra Cigánski diabli.

JEHO DCÉRA VANESSA RASTIE DO KRÁSY! POZRITE, AKÁ JE Z NEJ KOČKA, FOTO V GALÉRII

Ernest dostal od farára za úlohu počas nasledujúcich týždňov upokojiť a vyčistiť svoju myseľ. „Nemal som myslieť na nikoho a na nič a už vôbec som nemal myslieť negatívne. Mal som skrátka úplne vypnúť myseľ a počkať. Malo trvať niekoľko týždňov, kým sa kliatba prelomí, a kňaz mi sľúbil, že na jej prelomení bude zatiaľ pracovať. O dva týždne sa mi ozval, aby zistil, ako mi je. Povedal som mu, že sa to nezmenilo. Čiastočne som sa síce cítil lepšie, ale stále mi v podstate bolo zle. Kňaz mi povedal, že sa za mňa bude ďalej modliť…“

Dostať sa z najhoršieho ERNESTOVI pomohol kňaz.
Zdroj: Archív NMH

Trvalo to síce dlhšie, lebo zlepšenie neprišlo okamžite, ale postupne sa Ernestov stav začal zlepšovať. „Kým to celkom ustúpilo, prešli aj dva alebo tri mesiace, ale tento kňaz kliatbu naozaj zlomil. A ešte dôležitá vec, ktorú mi k tomu celému povedal, bola, aby som nepátral po tom, kto mi pobosoroval. Mojou úlohou bolo celkom to vypustiť z hlavy, tak som sa toho držal. Po spomínaných mesiacoch sa všetky moje príznaky ako skákanie teploty, únava, celková slabosť úplne pominuli. Odvtedy sa už cítim dobre. Znie to hororovo, ale exorcizmus, ktorý pán farár urobil, mi zachránil život.“ Ernest dodnes netuší, kto mu mohol tak veľmi uškodiť. Kňaz mu povedal, že keby túto situáciu nebol riešil, lekárske výsledky by sa napokon začali zhoršovať a toto prekliatie by mu privodilo nejakú vážnu diagnózu.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia