Pre stupňujúce sa zdravotné problémy skončil známy hudobný skladateľ a cimbalista až na onkológii. Lekári boli bezradní. Kto mu napokon pomohol?

Život Ernesta Šarköziho je veľmi silno spojený s hudbou, ktorej sa venuje od svojich piatich rokov. Zrejme preto, že sa mu v kariére darí, stal sa predmetom závisti, možno až nenávisti. To, čo zažil na vlastnej koži, by však naozaj neprial nikomu. Zmietal sa v spleti zvláštnych zdravotných problémov, ktoré ho sužovali. Najhoršie bolo, že mu nedokázali pomôcť ani lekári.

VIAC FOTIEK JEHO RODINY NÁJDETE V GALÉRII...

„Myslím, že sa to celé začalo okolo roku 2003. Prišlo to ako niečo zvláštne. Bol som s manželkou v obchode a tlačil som vozík. Zrazu som mal pocit, že odpadnem. Od toho momentu sa mi v kuse točila hlava. Bolo to skutočne nepríjemné a spomínam si na to ako na veľmi ťažké životné obdobie, ktoré neprestávalo. Prejavovalo sa to tak, že som sa cítil veľmi slabý. Keď som ležal, bolo všetko v poriadku, ale keď som sa posadil, nebodaj postavil, automaticky mi vystúpila teplota nad 37 stupňov. Keď som si opäť ľahol, teplota klesla. Nerozumel som, čo sa so mnou deje. So zvýšenou teplotou, s únavou a pocitom celkovej slabosti som žil niekoľko dlhých rokov,“ priznal nám umelec, ktorý sa svoje zvláštne zdravotné problémy, prirodzene, rozhodol riešiť s odborníkmi.

Bol bezradný. Pomôcť mu nevedeli ani lekári.
Zdroj: Profimedia.sk

„Chodil som od jedného lekára k druhému. Bol som asi na všetkých možných vyšetreniach, dokonca som skončil na onkológii s obavou, že by to mohla byť aj takáto diagnóza,“ povedal nám otvorene. Zaujímavé bolo, že všetky vyšetrenia a výsledky testov boli úplne v poriadku. „Začal som byť z toho zúfalý. Bolo totiž nepochopiteľné, ako zle som sa cítil, no odborníci nevedeli vôbec zistiť, čo mi je.“ Samozrejme, Ernestov zdravotný stav mal dosah aj na jeho pracovné aktivity. „Keď som odohral koncert, automaticky som si musel ísť ľahnúť, hoci aj do auta, pretože keď som sedel, teplota mi začala okamžite stúpať. Bolo to naozaj niečo strašné,“ doplnil.

Ako mu pomohol exorcista si prečítajte na ďalšej strane...

Diskusia