Herečka Elena Podzámska (48) si nesplnený sen o medicíne vynahrádza v markizáckom seriáli Sestričky.

V septembri sa na obrazovkách opäť objavíte v markizáckom seriáli Sestričky, kde by vaša postava mala dostať väčší priestor.

Áno, je to tak, aj keď dej seriálu sa, samozrejme, bude naďalej točiť hlavne okolo štyroch sestričiek. Tie však nemôžu fungovať bez lekárov a konkrétne moja postava neurochirurgičky nastúpila do druhej série, kde pôsobila najmä v rámci nemocničných prípadov. V tretej sérii už však trošku zamieša vodu. Sú tam isté náznaky, že by mohla byť sympatická istému lekárovi. Nechcem prezrádzať dopredu, ale bude mu vďačná za veľa vecí, ktoré sa udejú v jej živote, nielen v profesijnom, ale aj v osobnom.

Na začiatku sa táto postava prejavovala skôr ako typická vorkoholička bez rodiny, bez detí, ktorá sa venuje len kariére. Keďže je to licencovaný fínsky formát, ktorý naši scenáristi prebrali, ale upravili na slovenské pomery a reálie, moja postava dostala väčší priestor práve na základe tejto predlohy. Takže môže ukázať, že je síce vorkoholička, ale má empatiu, súcit, dáva isté náznaky, že by išla do vzťahu. Rozrástla sa o ľudský rozmer.

FOTOGRAFIE OBĽÚBENEJ HEREČKY NÁJDETE V GALÉRII

V seriáli máte scény aj na operačnej sále. Ako sa vám nakrúcali aj vzhľadom na to, že ste chvíľu študovali medicínu?

Bola to úžasná skúsenosť a zážitok, lebo všetky interiéry operačnej sály boli veľmi hodnoverné. Mali sme k dispozícii rekvizity z nemocníc – či už vyradené alebo reálne požičané dýchacie prístroje. Bolo tam rovnaké osvetlenie, ako býva na operačnej sále, operačné inštrumenty a, samozrejme, mali sme aj konzultantov. Sestričky mali k dispozícii profesionálnu sestru, ktorá je inštrumentárka, aby vedeli lekárom presne podať nástroje ako skalpel, vŕtačku do mozgu, pílku atď. My ako lekári sme zas mali pána doktora, ktorý je detský kardiochirurg. Bol tam ako profesionálny dozor, aby všetky operačné zákroky pôsobili hodnoverne. Učil nás, ako si pred operáciou nasadiť rukavice, ako následne ruky držať...

Dozvedela som sa napríklad, že pri operáciách hlavný chirurg nikdy nesleduje situáciu v operačnej sále, nepozerá sa na svojich kolegov, ale je absolútne sústredený na zákrok, stále sleduje ranu a ak chce zmeniť nástroj, zdvihne ruky k tvári a inštrumentárke povie, čo potrebuje. Na druhej strane je pravda, že pri operačných zákrokoch si lekári púšťajú hudbu alebo sa rozprávajú o bežných veciach. Stále však pri tom majú hlavu dole a sú maximálne sústredení na to, čo robia. To bola pre mňa nesmierne zaujímavá skúsenosť.

Ako sa vám učili texty?

Bolo to náročnejšie, pretože všetky diagnózy v latinčine som sa musela starostlivo naučiť. Každý význam som si následne hľadala v slovníku. Potrebovala som vedieť, o čom hovorím, aby sa nestalo, že niekomu oznámim vážnu diagnózu s úsmevom na perách. (Smiech.)

Pokračovanie na ďalšej strane...

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Ilustračná snímka

Veštila som a moje predpovede sa plnili. No stalo sa čosi nevysvetliteľné

Tereza Mašková

Víťazka Superstar si splnila sen: TEREZA MAŠKOVÁ nahrala titulnú pieseň k novej rozprávke

Podnik, kde sa ženil predseda poslaneckého klubu za OĽANO MICHAL ŠIPOŠ, sa na sociálnej sieti pochválil, akí prominentní hostia sa u nich zabávali. Politikom však urobil medvediu službu – bavili sa bez rúšok.

Ruka hore, rúška dole: Poznáme detaily zo svadieb známych politikov

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia