V 80. a 90. rokoch patril medzi ikony a jeho hity si spieval každý. Slávu a úspech speváka Michala Penka (54) však zmarili alkohol a drogy, s ktorým bojoval celé roky. Teraz by ste ho nespoznali.

Michal Penk nie je len spevák, ale aj skladateľ, muzikant a spoluzakladateľ legendárnej českej skupiny Lucie. Z kapely však odišiel ešte skôr, ako stihla preraziť, čo neskôr oľutoval. „Ľutoval som to mnohokrát. Najviac ma ale mrzelo, že sa medzi nami zhoršili vzťahy a chlapci z Lucie sa do mňa občas v médiách aj pustili. Obvykle som na to nereagoval, ale štvalo ma to. Myslím si, že s Robertom Kodymom sme si boli v mnohých veciach dosť podobní a nebolo treba, aby sa voči mne po určitú dobu vymedzoval,“ zveril sa interpret svojho najznámejšieho hitu O bláznech v staršom rozhovore pre Novinky.cz.

Najväčším prešľapom v Penkovom živote boli drogy, ktoré ho pripravili o kariéru a zničili mu život na dlhé roky. A aj keď sa niekoľkokrát pokúsil o návrat na pódiá, zakaždým to skončilo fiaskom. Navyše v dobe, keď už sa zdalo, že vyhral nad drogami, mu zomrel otec, ktorý ho spolu s mamou odmalička viedol k hudbe. Našťastie, v tejto neľahkej dobe mu pomocnú ruku podal bývalý parťák z Lucie Robert Kodym, ktorý ho požiadal o doprovod na koncertoch. „Tam som si uvedomil, že chcem zase koncertovať. Pred tými koncertmi s Lucie som si hovoril, že na mňa nie je už nikto zvedavý. Reakcie fanúšikov ma však veľmi dojali,“ cituje speváka kafe.cz.

A že to Michal Penk myslí s návratom na pódiá vážne, dokazujú aj jeho slová pred koncertom v košicej Steel Arene. "Ahojte, ľudia, tak je to tu a ja konečne začínam zase koncertovať. V sobotu budem konečne zase spievať pred ľuďmi s kapelou a veľmi sa na to teším a dúfam že tých koncertov bude veľa, pretože teraz ako sme skúšali, tak som si uvedomil, že ma to zase veľmi baví, a tak sa s vami chcem len podeliť o túto moju radosť, že sa veľmi teším na tú sobotu," napísal spevák deň pred koncertom. Jeho prítomnosť v Košiciach si nenechal ujsť ani Braňo Mojsej (54), ktorý sa s ním vyfotil. "Michal Penk je už v Košiciach," ohlásil na Instagrame.

TAKTO DNES MICHAL PENK VYZERÁ!
Diskusia