Temperamentná a živelná Dorota Nvotová (39) má za sebou náročné obdobie. Zrádza ju zdravie, musí si dopriať pokoj na lôžku.

Keď vypukla pandémia, patrila medzi tých úprimných umelcov a umelkyne, ktorí bez rozpakov priznali finančné problémy a aj to, že rozpredávajú majetok. Potom prišla choroba, diagnostikovali jej pľúcnu embóliu. Akoby toho nebolo málo, k Dorote si našiel cestu aj kovid. Hudobníčka a cestovateľka je, zdá sa, optimistka a v prvom rade verí vede i dvojnásobnej dávke vakcíny.

Ďakujem vede. Za to, že vymyslela očkovanie, ktorého dve dávky práve pomáhajú môjmu ťažko skúšanému telu bojovať s kovidom. Dôverujte vede. Zachraňuje životy. Mne už veľakrát. Pri týfuse, pri smrteľných bodnutiach tropickým hmyzom, pri pľúcnej embólii, teraz pri kovide. Ďakujem vede za to, že vyvinula monoklonálne protilátky, ktoré mi podali v infúzii ako rizikovému pacientovi a vďaka ktorým sa mi, dúfam, uľaví a neskončím na ventilátore. Rozmýšľam počas dlhých udychčaných hodín v posteli, prečo sa mi to takto deje, že mesiac po pľúcnej embólii s podozrením na tuberkulózu (a iné pľúcne „voľačo“) a s dlhodobými pľúcnymi chlamýdiami dostanem ešte aj kovid do tých pľúc. Je dosť možné, že bez tých dvoch dávok by som tento status už nestihla napísať,“ odkazuje svojim priaznivcom na sociálnej sieti.

GALÉRIU K ČLÁNKU NÁJDETE TU
Diskusia