Postava hlavnej sestry v podaní Ivany Kuxovej na exkluzívnej gynekologickej klinike v seriáli Panelák má čoraz pestrejší život.

Mohlo by sa zdať, že herečke sú postavy zdravotných sestier súdené. Nie je to tak dávno, čo ju pochovali v konkurenčnej Markíze, kde ako Alžbetka tragicky zahynula aj s nenarodeným dieťaťom. Tvorcom sa žiadalo vniesť do deja trochu tragiky a odniesla si to práve ona. „Samozrejme, že mi to chvíľku bolo ľúto, ale život ide ďalej a mala som svoju prácu v divadle,“ konštatuje Ivana. Lenže televízna práca je niečo iné ako divadelná a po čase jej začala chýbať. Keď sa ozvali z produkcie Paneláka a ponúkli jej úlohu, potešila sa.

„Na postavu hlavnej sestry Dominiky v seriáli Panelák bola Ivana Kuxová oslovená. Tvorcom seriálu vyhovovala vizážou i charakterovo,“ povedal o výbere hovorca TV JOJ Jozef Gogola.

Mladej herečke sa páčila postava s tajomstvom, tak na spoluprácu prikývla.

„Je tam skvelý kolektív. Vlastne – polovica štábu sú ľudia, ktorých poznám z Ordinácie. Práca na Paneláku je fajn a som rada, že moja postava sa vyvíja.“ Akých prekvapení sa ešte od Dominiky dočkáme, nám neprezradila. Podľa vývoja v posledných dieloch sa však skalní fanúšikovia určite nebudú nudiť. Jej tajomstvá vychádzajú na povrch postupne. Nemá mladá herečka strach, že si ju tvorcovia zaškatuľkujú ako „večnú sestričku“? So smiechom odpovedá, že toho sa naozaj nebojí. Ku každej postave pristupuje inak, aj teraz sa snaží, aby Dominika vôbec nepripomínala Alžbetku. „Spája ich len povolanie, ale osobnostne je každá iná,“ myslí si herečka.

Ivana je stále členkou hereckého súboru Slovenského národného divadla. V týchto dňoch sú v plnom prúde skúšky na výnimočnú inscenáciu Goetheho Fausta, kde si zahrá hneď niekoľko postáv.

Diskusia