Čo sa týka záhrady hudobníka Ondreja Kandráča (43) a jeho rodiny, tá je absolútne v rukách jeho manželky Eriky (39).

„Práve jej vďačíme za nádherne vytvorený kút prírody – stromčeky, kvietočky a okrasné rastliny, ktoré lemujú náš dom. Zo svojich pozorovacích zistení si uvedomujem, že naša záhradka má skôr okrasný charakter. Je v nej však aj miesto na dopestovanie zeleniny a, samozrejme, ovocia. Ak to teda celé zhrniem v pár východniarskych slovíčkach, úžitkovosť je s estetikou v silnej symbióze,“ povedal nám so smiechom.

Exteriér domu mu „naaranžovali“ záhradníci pred ôsmimi rokmi a pravidelne na jar a na jeseň pribehne Ondrejov známy, aby všetky rastliny odborným okom skontroloval. „Ide o záhradníka Martina z Prešova. On všetko nastaví na tú správnu prevádzkovú teplotu. Od závlahy cez obstrihanie katalpy a kanadského javora po odborné ošetrenie trávnika. So synom sme futbaloví nadšenci a riadne pripravená hracia plocha je základom fair play,“ ozrejmil umelec.

Ten podobne ako Sisa Lelkes Sklovská má veľmi rád na orgovány. Doma sa kochá aj farebnou škálou paviniča a pochutnáva si na neopakovateľnej chuti plodov japonskej cisárskej broskyne. „Jeden stromček, okrasný ihličnan, sme dokonca pomenovali po našom prvorodenom synovi Ondríkovi. Vstup do záhrady zas lemujú dva duby – presne podľa piesne Kandráčovcov,“ doplnil. Pod alejou ruží sa v jeho záhrade ukrýva hojdačka, kde sa zmestí celá Ondrejova rodina. „Niekedy je na nás isto komický pohľad, keď sa kníšeme z miesta na miesto, ale práve v takýchto miniokamihoch sú schované najsilnejšie spomienky,“ uzavrel.

FOTOGALÉRIA: NAHLIADNITE DO SÚKROMIA RODINY KANDRÁČOVCOV

 

Diskusia