Kráľ popu v našom svete nenachádza pokoj ani po smrti. Zdá sa, žespoločnosť HBO to s novým dokumentárnym projektom o živote Michaela Jacksona († 50) prehnala.

Tak to vidí pozostalá rodina a právnici „nesmrteľného“ speváka, skladateľa a tanečníka z Indiany. Spoločnosť HBO totiž v januári tohto roku prezentovala na predpremiére v rámci najvýznamnejšieho amerického festivalu nezávislého filmu Sundance Film Festival kontroverzný dokumentárny film Odchádzam z Neverlandu zachytávajúci odvrátenú stránku Michaelovho súkromného života.

O kráľovi popu je známe, že ho počas života, okrem celosvetovej slávy a priazne fanúšikov sprevádzali démoni. Hovorilo sa o ňom ako o pedofilovi, ktorý začiatkom 90. rokov vo svojom sídle, zábavnom ranči Neverland, sexuálne obťažoval dvoch maloletých chlapcov, s ktorými si boli veľmi blízki. Vraj ich zneužíval od siedmich do štrnástich rokov.

Dnes dospelí muži sa rozhodli, že tému po rokoch znova otvoria, a tak sa ich spovede v neprospech Jacksona objavili v snímke, ktorá zožala v USA mimoriadny úspech a televízia HBO ju plánuje 3. a 4. marca odvysielať v dvoch častiach.

Klamali vtedy alebo teraz?

Či ide o bohapustý biznis, alebo skutočné výpovede údajne zneužívaných Wada Robsona (36) a Jamesa Safechucka (40) do ich 14 rokov sa v tejto chvíli nedozvieme.

Fakt však je, že keď bol Michael v roku 2005 obžalovaný z údajného prečinu pedofílie, Robson a Safechuck svedčili v jeho prospech. Jasne sa pod prísahou vyjadrili, že nikdy nedošlo k sexuálnemu obťažovaniu a súd napokon zbavil speváka všetkých obvinení v plnom rozsahu.

Jacksonovou povesťou to však otriaslo a množstvo ľudí ho začalo odsudzovať. Táto veľká osobnosť bola vraj vo svojom vnútri citlivý človek, až infantilné veľké dieťa, čo dokazovali jeho časté návštevy zábavných parkov a spôsob života na súkromnom ranči Neverland. Tešil sa, keď sa v ňom nielen jeho vlastné deti cítili dobre a zábavne.

Že život nie je rozprávka, začal Michael pociťoval čoraz viac, až napokon pred desiatimi rokmi vo veku 50 rokov navždy opustil svoj domov, deti a fanúšikov, ktorí ho napriek medializovaným aféram a niekoľkým plastickým operáciám, ktoré jeho prirodzený vzhľad zmenili na nepoznanie, zbožňovali.

Wade Robson (vľavo), režisér filmu Leaving Neverland - Dan Reed a James Safechuck (vpravo).
Wade Robson (vľavo), režisér filmu Leaving Neverland - Dan Reed a James Safechuck (vpravo).
Zdroj: Profimedia.sk

Išlo o nešťastnú náhodu, respektíve neúmyselné zabitie, z ktorého obvinili jeho osobného lekára Conrada Murrayho, za čo mu súd uložil štyri roky väzenia. Osudnou sa mu stala akútna intoxikácia anestetikami v kombinácii s vysokou dávkou prášku na spanie, ktorým sa snažil zaháňať bezsenné noci.

Michaelova rodina označila dokument za verejné lynčovanie a úbohý pokus o finančnú kompenzáciu z jeho pozostalosti. V týchto dňoch bojuje za právnu dohru so spoločnosťou HBO, pričom argumentuje tým, že porušila písomnú dohodu z roku 1992 o nepublikovaní informácií z osobného života speváka a jeho rodiny a celkového poškodenia cti a dobrého mena.

„Jeho naivita bola jeho pádom, bol v srdci dieťa,“ vyjadrili sa v reakcii na odvysielaný dokument Michaelovi najbližší.

Jeho dcéra Paris, vždy prejavujúca voči otcovi dôveru, sa z toho psychicky zrútila a dobrovoľne sa dala hospitalizovať na psychiatrii. Rodina žiada od HBO odškodné vo výške 100 miliónov dolárov.

Britský režisér, producent a scenárista dokumentu Dan Reed si stojí za svojím. Myslí si, že Wade Robson a James Safechuck neklamú a napriek búrlivým diskusiám a protestom sa nezdráhal film v uplynulých dňoch na americkom kanáli HBO odvysielať.

Predplatitelia si na základe 236-minútového dokumentu, ktorý je od marca k dispozícii na HBO, môžu urobiť vlastný názor, hoci ide o jednostranné výpovede, voči ktorým sa spevák už nemôže brániť. U nás uvedie stanica dokument Leaving Neverland v premiére na HBO GO 8. 3. a na HBO 10. a 11. 4. 2019.


Michael Jackson a malý Wade Robson.
Michael Jackson a malý Wade Robson.
Zdroj: Twitter

Wade Robson (36)

  •  austrálsky tanečník a choreograf, s tancom začal ako 5-ročný a už ako veľmi mladý režíroval hudobné videá a choreografiu svetových turné popových hviezd NSYNC či Britney Spears
  • neskôr sa stal výkonným producentom projektu The Wade Robson, ktorý bežal v roku 2003 na MTV. V roku 2007 sa predviedol v televíznej tanečnej šou televízie Fox s názvom Myslíš, že vieš tancovať a objavil sa aj v troch Michaelových klipoch – Black or White, Jam a Heal the World
  • ako 5-päťročné dieťa sa zoznámil s kráľom popu, u ktorého spolu s niekoľkými desiatkami iných chlapcov, ktorých spevák rád pravidelne hostil na svojom ranči Neverland, od siedmich do štrnástich rokov prespával
  • keď bol Michael obžalovaný zo sexuálneho zneužívania detí, Robson na súdnom procese vypovedal, že ho spevák nikdy sexuálne neobťažoval. Pred súdom ho popová hviezda údajne pravidelne volala k sebe domov, aby si prešli, čo bude tanečník na súde hovoriť. Robson to označuje za manipuláciu a tvrdí, že do roku 2013 si neuvedomoval závažnosť mlčania. V tom roku sa však verejne vyslovil, že ho Jackson zneužíval, čo zachytáva novonakrútený dokument z januára 2019
  • v roku 2012 sa jeho manželstvo začalo rozpadať a finančná situácia zaznamenala krízu. O rok neskôr sa vyjadril, že stres a trauma ho donútili verejne priznať, že Jackson ho ako dieťa sexuálne zneužíval, pričom súd jeho výpoveď zamietol s tým, že premlčal lehotu, keď bolo z právneho hľadiska relevantné podať v tejto veci žalobu
  • Jackson sa roky priatelil a navštevoval s Robsonovou rodinou

James Safechuck (40)

  • stretol sa s Michaelom ako 9-ročný pri natáčaní televíznej reklamy na Pepsi, do ktorej bol obsadený
  • po natáčaní reklamy zostal vtedy 28-ročný Jackson s 9-ročným Jamesom a jeho rodinou v priateľskom kontakte do jeho 14 rokov, trávili spolu dovolenky a pravidelne sa navštevovali
  • Safechuck tvrdí, že Michael mal pre sexuálne akty tajné heslá a signály
  • hoci na súde v roku 2005 svedčil v prospech kráľa popu, 5 rokov po spevákovej smrti naňho podal žalobu za údajné sexuálne obťažovanie. Čiže po viac ako dvadsiatich rokoch od incidentov, ktoré sa údajne pravidelne odohrávali v spálňach Michaelových nehnuteľností a počas jeho sprevádzania na prvom sólovom turné Bad World Tour, verejne priznáva, že ho Jackson roky opakovane zneužíval
Poslať emailom
Turecký lietajúci automobil Cezeri.

Turecko šokovalo na technologickom festivale: Predstavujeme vám náš lietajúci automobil!

Populárne články
Herečka Sarah Hyland

Vo filme romantika, v realite dráma. Herečka Sarah Hyland už prekonala 16 operácií!

Turecký lietajúci automobil Cezeri.

Turecko šokovalo na technologickom festivale: Predstavujeme vám náš lietajúci automobil!

Založila konferenciu SUPERfeel, ktorá prináša ženám priestor na vzdelávanie a ďalšiu motiváciu.

Ivana Kičikoleva našla počas liečby vážnej choroby zmysel života: Som rada, že sa mi to stalo

Farmár z okresu Krupina nám ukazuje, ako mu diviaky zničili úrodu. Ak štát nezačne konať, úplne skončí s pestovaním poľnohospodárskych plodín.

Desať ton zdravých zemiakov musel vyviezť na hnojisko. Farmár čakal pomoc od štátu, tá neprišla

Karolína Chomisteková

Chomisteková končí na poste riaditeľky Miss Slovensko: Vystrieda ju tento mladík!

Vedeli ste

Vo vode sa scvrkáva koža.

Zobraziť viac