Herec DUŠAN CINKOTA (49) veľmi ťažko prežíval časy, keď mu na rakovinu umieral kamarát Roman a neskôr otec. Dnes táto zákerná choroba skúša aj jeho blízkeho priateľa ANDYHO HRYCA (70).

Aj keď je medzi nimi vekový rozdiel jednej generácie, sú si ľudsky veľmi blízki. Priateľstvo medzi dvoma hercami vzniklo v čase núdze. Dušanovi Cinkotovi išlo doslova o život, jeho starší kolega mu podal pomocnú ruku.

Aj sa pohádali

„Najprv sme boli kolegovia, ktorí si dobre rozumeli. Stretávali sme sa v dabingových štúdiách aj v divadle. Veľmi som si ho vážil. Mali sme aj ostrú výmenu názorov, ktorá sa skončila odchodom z divadelnej sály, ale bola to tvorivá hádka. Keď sa v tvorivom procese riešia veci na rovinu, posúva to k lepšiemu výsledku. Áno, Andy je známy ako chlap s priamym vyjadrovaním a ja mám takých ľudí rád. Zbytočne neobaľuje a pomenúva veci tak, ako sú. Tí, čo ho kritizujú, si nestihnú všimnúť jeho veľké srdce, chlapčenskú dušu a zmysel pre spravodlivosť,“ spomína herec, ktorého blízki volajú Cinky.

Zvrat v ich vzťahu nastal, keď sa Dušan Cinkota ocitol v problémoch a pre drogovú trestnú činnosť sa musel postaviť pred súd. Obhajoval sa verziou, že do trestnej činnosti sa zaplietol ako spolupracovník policajta. Neveril mu súd a vlastne ani jeho okolie. Odsúdili ho na osem rokov väzenia. „Rezignoval som. Už som nemal na aké dvere zaklopať. Už nebol nikto, kto by si ma vypočul. Všetci boli ovplyvnení nepravdami, ktoré sa o mne šírili. Chodil som aj po advokátoch, ale všetkým bolo všetko jasné bez toho, aby si ma vypočuli. Andy bol prvý, kto ma vypočul, a bol ochotný prečítať si aj spis. Netušil som, že z toho vznikne urputný boj.“ V čase, keď mal Dušan nastúpiť na výkon trestu, sa po ňom akoby zľahla zem.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

"Tichí blázni" z celebritného rybníka: Toto sú naši najznámejší rybári

Populárne články
Dcéra Cindy Crawford, modelka Kaia Gerber.

Radšej veselé ozdoby: Dcéra CINDY CRAWFORD zvolila na nechty poriadny gýč!

VOJTĚCH (VOJTA) KOTEK, herec

Prišiel o skvelú pracovnú príležitosť: Herec VOJTA KOTEK skončil v nemocnici

Herečka sa o seba pravidelne stará, vyzerá výborne.

Tajná záľuba ZDENY STUDENKOVEJ: Neuveríte, kvôli čomu by bola schopná sa vzdať herectva

Realizátorky projektu (zľava) V. Dušičková, N. Svítková a K. Ďurčová.

Všetko tu stojí 0 EUR: Našli sme na Slovensku obchod, kde sa za odevy a hračky neplatí

Ilustračná snímka

V noci sa diali naozaj čudné veci. Náš oheň z ničoho nič zhasol a bola tam!

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Svätená voda je nebezpečná. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia