Dnes pôsobia ako zohratý tím, ale boli časy, keď to medzi nimi poriadne vrelo. Reč je o otcovi a synovi, o budúcich kráľoch Charlesovi (72) a Williamovi (39).

Autor knihy o Camille Robert Lacey pre Daily Mail uviedol, že druhá manželka princa Charlesa bola zhrozená z toho, ako jej nevlastný syn vyvoláva emotívne hádky. Kým William kričal, Charles vraj ostával pokojný a pokorný. Veľký spor bol medzi nimi napríklad pre kráľovskú umeleckú zbierku. William trval na tom, aby sa kráľovská rodina zbavila 1 200 kusov exponátov zo slonoviny – jasne by tým zaujala postoj k nelegálnemu obchodu s voľne žijúcimi druhmi. Princ Charles bol presvedčený, že predmetné kusy, podobne ako trón zo slonoviny kráľovnej Viktórie, sú neodmysliteľnou súčasťou histórie kráľovskej rodiny.

„William mu nielenže odpustil chyby z minulosti, ale uznal aj to, že jeho otec myslí rovnako pozitívne ako zosnulá Diana,“ opisuje aktuálnu situáciu kráľovská reportérka Camilla Tomineyová v denníku The Telegraph. K zmiereniu prispieva aj Williamova manželka vojvodkyňa Kate. „Povzbudila svokra, aby častejšie navštevoval ich dom. Williama a Charlesa chce spojiť aj prostredníctvom spoločného koníčka – záhradníctva.“ A práve Kate urobila najintímnejšiu fotografiu dvoch budúcich kráľov pri príležitosti Williamových 38. narodenín. Charles s úsmevom opiera hlavu o synovo rameno, pričom William láskyplne kladie ruku okolo otcových pliec.

FOTOGRAFIE CHARLESA A JEHO DVOCH SYNOV NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia