Veľká zmena v jeho živote, ktorá prekvapila všetkých. Moderátor Patrik Herman (47) bol stálicou televízie Markíza. Najnovšie však v Záhorskej Bystrici končí a my vieme, kde jeho kroky povedú!

Herman sa o svojom konci v Markíze rozpísal na svojom profile na sociálnej sieti. Prihovoril sa svojim fanúšikom, ktorí boli v šoku. "Áno, čaká ma veľká pracovná aj životná zmena. Každý, kto z vás niekde dlhšie pôsobil, pozná, aké je ťažké rozlúčiť sa. U mňa to nebolo iné. A 26 rokov je naozaj dlhá doba. Bol som v Markíze od jej úplného začiatku, viac ako polovicu svojho života. Snažil som byť verný, lojálny, zodpovedný a odovzdať jej čo najviac, lebo som si veľmi vážil, že mi dala príležitosť, splnila moje novinárske sny a dopriala milión zážitkov. Vďaka nej som tým, čím som," začali jeho slová v príspevku.

Moderátor však otvorene hovorí, že Markíza bola jeho srdcovka. "Samozrejme, bude mi za ňou a za ľuďmi, s ktorými som v nej spolupracoval, veľmi-veľmi smutno... Ďakujem im všetkým - mojim skvelým kolegom v domovskej redakcii publicistiky, v redakcii spravodajstva i športu, všetkým tímom z réžie, kolegom v zákulisí, maskérkam, kostymérkam, mojej obľúbenej pani upratovačke, ľuďom z SBS-ky... Pustil som sa do vymenúvania, hoci sa bojím, že na niekoho zabudnem....," napísal Patrik s tým, že rozhodovanie pre neho nebolo jednoduché. "Na jednej strane veľmi silný citový vzťah k Markíze, ku všetkému a všetkým, ktorí ju robili Markízou. Na strane druhej pocit, že sa chcem posunúť niekam ďalej, zúročiť svoje skúsenosti a splniť si ďalšie sny. Dôvody na zmenu a odchod pribúdali."

Zdroj: ROBO HUBAČ

Jeho kroky nakoniec povedú do RTVS. "Možnosť spolupráce s našou verejnoprávnou televíziou a napokon konkrétna ponuka ma primäli k zamysleniu. Vážim si ľudí, ktorí mi ju adresovali a rozhodol som sa svojím dielom podporiť dobrú vec. Teším sa na novú moderátorskú úlohu, možnosť odovzdať svoje skúsenosti, ale aj príležitosť robiť to, čo považujem za svoje poslanie - pomáhať ľuďom, ktorí to potrebujú. Verím, že moji noví kolegovia v RTVS ma prijmú medzi seba, budem môcť byť pre nich užitočný a budem sa snažiť, aby som ich dôveru nesklamal," uzavrel Herman, ktorého diváci uvidia v relácii Reflex naposledy 7.októbra. Na jeho miesto nastúpi redaktorka Kristína Kövešová.

AKO VYZERAL HERMAN NA ZAČIATKU KARIÉRY? ZAUJÍMAVÉ FOTKY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia