Princ William (40) sa prispôsobil zvykom monarchie a nič nevysvetľuje. Jeho mladší brat HARRY (38), naopak, tak ako jeho nebohá matka, celému svetu rozpráva o svojom trápení. V dlhoočakávanej autobiografii s názvom Spare vytiahol kostlivca zo skrine kráľovskej rodiny.

V roku 1992 mladý novinár Andrew Morton, ktorý vyštudoval históriu a svoju kariéru začínal v jednom z bulvárnych médií, oslovil tajomníka princeznej Diany (†36), či by bola ochotná odpovedať mu na pár otázok. Na veľké prekvapenie sa mu ozvala samotná princezná a do diktafónu mu začala rozprávať desivé momenty zo svojho života.

V hotovom diele s názvom Diana – jej pravdivý príbeh sa čitatelia a čitateľky dozvedeli, že najobdivovanejšia žena sveta chodieva od jedného terapeuta k druhému, že si podrezala zápästie, tehotná sa vrhla zo schodov dole, päťkrát sa pokúsila o samovraždu a bojovala s chorobou, ktorá sa týkala príjmu potravy. Keď počala svojho prvorodeného syna, užívala vysoké dávky vália a kadečo iné. Keď plakala, jej manžel Charles (74) reagoval slovami, že zavýja ako vlk.

Na jednej strane ikona súcitu, láskavosti, empatie, na druhej strane žena s psychickými problémami. Takýto obraz ponúkla o sebe samotná Diana. Jej mladší syn Harry sa vybral v jej stopách. Zobral si k srdcu jej slová, aby o svojich pocitoch hovoril priamo a nemumlal ich do svojej emočnej šálky tak ako mnohí členovia rodu Windsorovcov. Nikdy sa nesťažovať, nikdy nič nevysvetľovať, to je totiž životná filozofia kráľovskej rodiny.

Harry rovnako ako Diana odhaľuje svoje trápenie celému svetu. Brat ma fyzicky napadol, potreboval som pomoc terapeutky, tvrdí v knihe. Viac sa dozviete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia