Patrí medzi atraktívnych hercov, ktorí majú veľké množstvo fanúšičiek, no jeho srdce patrí iba jednej žene. Pre Braňa Deáka (40) je rodina vždy na prvom mieste. Krásna manželka Ladislava priviedla na svet už dve deti, ktoré sú ich každodenným hnacím motorom.

Dcérka Matilda má štyri roky a Adamko bude mať rok. Sú temperamentní po vás ako po hercovi? Vidíte tam črty najmä u Matildy, keďže Adamko je maličký, že by mohla ísť vaším smerom?

Áno. Neviem, či bohužiaľ alebo chvalabohu. Mám taký pocit, že Matilda má trochu herecké vlohy už teraz v štyroch rokoch. Budem sa jej to snažiť, samozrejme, vyhovoriť. Ale vníma vo svojom veku, čo robí oco, že je v televízii. Nie úplne zvláda to, že sa na mňa ľudia pozerajú a že sa chcú so mnou fotografovať. To je pre ňu naozaj veľký problém. Takže veľakrát, keď stretnem ľudí, ktorí sa chcú so mnou fotiť, a je pri mne moja dcéra, tak im niekedy vysvetľujem, že „sorry“, ale teraz sa to nedá.

Reaguje tak, že nie tato, nebudeš sa s nimi fotiť?

Je taká až do plaču. Fakt to prežíva nie úplne dobre. Ale ono to prejde, je to obdobie. Musí si na to zvyknúť, ale nechcem jej robiť zle.

Hovorili ste, že jej vyhovoríte to, aby sa stala herečkou. Prečo?

Lebo je to ťažký chlebík herecký, najmä pre ženu. Bol by som radšej, keby robila niečo iné.

Zdroj: MARTIN DOMOK

Čo napríklad?

Čokoľvek. Nehovorím, že toto zamestnanie nie je dobré. Je to ťažké zamestnanie, najmä na Slovensku, pretože tých príležitostí nie je veľa. Ale ona má svoju víziu, čo by chcela robiť. Chcela by sa starať o zvieratká, chcela by česať ľudí, chcela by sa starať o ľudí, lebo ju baví taká tá starostlivosť, zaujíma ju veľmi, keď vidí sanitku… Možno to bude niečo v tomto smere. Naozaj je veľmi skoro rozprávať, čo bude moja dcéra robiť. (Smiech.) Ale viem, že by som bol možno nerád, keby išla v mojich šľapajach, pretože ako som spomínal, je to ťažké.

Vám osobne prekáža popularita a „sláva“?

Sláva v úvodzovkách mi nevadí, pretože vďaka ľuďom, ktorí na mňa reagujú, keď som v civile, sme tam, kde sme. A pre nich to vyrábame, takže išiel by som sám proti sebe, keby mi prekážalo to, že ma ľudia spoznávajú. Som absolútne otvorený všetkým tým, ktorí prídu za mnou a chcú sa odfotografovať. To je to najmenej, čo pre nich môžem spraviť.

HEREC MÁ ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY, S MANŽELKOU MAJÚ VEĽKÚ TÚŽBU. CELÝ ROZHOVOR NÁJDETE V AKTUÁLNOM ŽIVOTE

TAKTO VYRÁSTLI HERCOVE DETI. FOTKY V GALÉRII
Diskusia