Dlhé roky žila v zahraničí a o prácu svojej mamy sa nezaujímala. Vďaka zhode náhod sa však od polovice septembra teší z vlastnej relácie. Kristína Kocian (25).

Keď sa v máji tohto roka objavila dcéra Ivety Malachovskej Kristína vo vysielaní Dámskeho klubu na RTVS, diváci ostali milo prekvapení. Brunetka pred kamerami predviedla svoje cukrárske umenie a vtedy nikto ani len netušil, že šlo len o neplánovaný „záskok“.

„Mamine vypadol kuchár v Dámskom klube a Andrejka Chabroňová povedala, že Kika predsa pečie. Tak ma zavolali,“ prezradila Kristína krátko po účasti v obľúbenom poludňajšom programe určenom najmä pre ženy.

Varenie v Dámskom klube jej však o pár mesiacov znenazdajky pomohlo naplniť pracovné sny. Kristína sa totiž roky pohybovala v úplne inej sfére. Bakalársky titul získala v odbore cestovný ruch vo Viedni, magisterský ako projektová manažérka v škole v Zürichu.

Sfére šoubiznisu sa oblúkom vyhýbala, a to najmä preto, že dlhé roky žila prevažne v zahraničí. Posledné mesiace trávila s priateľom, dnes už manželom Adamom (24) vo Frankfurte kvôli jeho športovej kariére. Keď sa však nešťastne zranil, dvojica sa rozhodla začať nový život na Slovensku.

Mama Kristíne pomáha s novou kariérou. Nie div, s dcérou majú veľmi blízky vzťah.
Mama Kristíne pomáha s novou kariérou. Nie div, s dcérou majú veľmi blízky vzťah.
Zdroj: Profimedia

„Pre mňa je najkrajší dar, že prišli na Slovensko a chcú tu žiť. Pre každého rodiča je ťažké, keď má dieťa vo svete. Je iné, keď si telefonujete, skajpujete, píšete, a iné, keď môžete byť kedykoľvek spolu,“ uviedla šťastná Iveta Malachovská v médiách.

Práve v tomto čase dostala Kristína od produkcie RTVS ponuku na vlastnú reláciu. Učarovala im totiž jej bezprostrednosť pri záskoku v Dámskom klube.

„Dnes mám vlastnú reláciu, ktorá dostala názov Zdravá maškrta a beží od pondelka do piatka o 8.30 ráno,“ pochválila sa ešte v septembri.

Cez prsty

Pracovať s jedlom bolo odjakživa Kikiným snom a relácia o varení bola pre ňu ideálnym štartom. V maminých šľapajach sa najskôr netúžila vydať, napriek tomu sa na jej nový džob v televízii ľudia začali pozerať cez prsty. Samotná Iveta Malachovská bola údajne prekvapená, keď sa jej dcéra rozhodla televíznu ponuku prijať. Ako správna mama ju najskôr vystríhala pred útokmi rôznych neprajníkov.

„Vedela, že to nebude ľahké. Dopredu ma upozornila, že bude veľa závistlivcov, hejterov, ktorí mi nebudú priať. A hlavne ma budú považovať za protekčnú. Povedala som si, že s tým dokážem žiť. Nechcem obetovať svoj sen len preto, že ma ľudia negatívne posudzujú,“ uviedla Kristína, ktorú ani negatívna kritika od novej práce neodradila.

Manželia Malachovskí vydali dcéru tento rok v júli.
Manželia Malachovskí vydali dcéru tento rok v júli.
Zdroj: Archív NMH

Relácia na obrazovkách RTVS beží od polovice septembra. Medzičasom však vyšlo na svetlo sveta, že mama dcére pri práci moderátorky pomohla možno o niečo viac než len dobrými radami.

Podľa výpisu z Centrálneho registra zmlúv reláciu Zdravá maškrta pre RTVS vyrába firma, ktorej konateľkou je samotná Iveta Malachovská. Pod hlavičkou tejto spoločnosti dodáva verejnoprávnej televízii aj scenáre k Dámskemu klubu a fakturuje si cez ňu svoj moderátorský honorár. Ak sa teda ostrieľaná televízna tvár nepričinila o prácu pre svoju ratolesť, pomohla jej aspoň pri výrobe.

„V plnke?“

Zmluva na prípravu relácie je uzavretá do konca roka. Malachovskej firma má RTVS dodať 75 častí v časovom rozpätí približne desať minút za celkovú sumu 180-tisíc eur. V prepočte to znamená, že jedna relácia stojí 2 400 eur.

Hoci by sa mohlo zdať, že ide o veľmi slušné peniaze za desať minút pracovného času, treba podotknúť, že táto suma musí podľa uvedenej zmluvy pokryť poskytnutú kamerovú, osvetľovaciu i zvukovú techniku. Zahŕňa aj prenájom štúdia, zvukovú, obrazovú postprodukciu, grafiku, kameramana, zvukára, režiséra, rekvizitára, maskérku a kostymérku. Rozpočítaním na drobné tak suma 2 400 eur už ani zďaleka nepôsobí tak lákavo.

Aj keď nejde o žiaden lukratívny džob, pre začínajúcu Kristínu je to výborná príležitosť, ako sa po rokoch života v zahraničí zviditeľniť.

Po rokoch v zahraničí sa spolu s manželom Adamom rozhodli žiť na Slovensku.
Po rokoch v zahraničí sa spolu s manželom Adamom rozhodli žiť na Slovensku.
Zdroj: Instagram

Nie je vôbec vylúčené, že by si v gastronomickej oblasti mohla časom vybudovať vlastné podnikanie. Ako už Kristína viackrát spomenula, šoubiznis ju nepriťahuje. Viac než behanie po večierkoch ju napĺňa varenie alebo vypekanie dobrôt pre svojich blízkych.

Svoje aktuálne televízne pôsobenie berie napriek všetkému skutočne vážne. Absolvovala cukrársky kurz, aby sa v pečení ešte zlepšila. Zároveň treba dodať, že okrem neprajníkov má ako začínajúca moderátorka a televízna kuchárka aj slušné množstvo fanúšikov.

Tí nielenže skúšajú všetky jej recepty, ale oceňujú na nej najmä jej prirodzenosť a úprimnú radosť z jedla. Podľa mnohých pozitívnych reakcií a stabilnej diváckej základne nie je vylúčené, že si relácia nájde miesto na obrazovkách RTVS aj v budúcom roku.

Poslať emailom
Diskusia ()
Volocopter by mohol slúžiť ako taxík budúcnosti.

V Singapure predstavili taxík budúcnosti: Poradí si so vzdialenosťou aj zápchami

Populárne články
Kráľovná nešetrí len na personále.

Legendy o skúpej Alžbete II.: Hladným sa do paláca chodiť nevypláca, takto hostia návštevy!

S víťazom Tour de France 2019 Eganom Bernalom.

Netradičná záľuba šoféra z Nitry: Juraj si dopisuje s cyklistickými tímami z celého sveta

Čipsy sa prvýkrát  v obchodoch začali predávať v roku 1895 v Clevelande.

Vznikla z nehody a náhody: Na pochúťku čakali v radoch boháči aj senátori!

Lenka Beňová priznala, že po Robovej smrti sa borila nielen so stratou milovaného muža, ale aj so zdravotnými problémami, ktoré sa objavili po strese.

Spoveď partnerky moderátora a politika Beňa: Čo je na živote bez Roba najťažšie?

Volocopter by mohol slúžiť ako taxík budúcnosti.

V Singapure predstavili taxík budúcnosti: Poradí si so vzdialenosťou aj zápchami

Vedeli ste

Vedia aj slony skákať?

Zobraziť viac
Diskusia