Naša prezidentka, Zuzana Čaputová (48), zabodovala aj v susednom Česku. Pri výročí Nežnej revolúcie zaujala vdovu Dagmar Havlovú (68), ktorá v Čaputovej vidí hodnoty svojho zosnulého manžela, velikána Václava Havla (†75).

V Knihovne Václava Havla niesla prezidentka Čaputová diskusiu s predstaviteľmi československého disentu pri príležitosti 32. výročia Nežnej revolúcie. Knižnica dokumentuje a digitalizuje všetky materiály a uchováva myšlienky posledného československého prezidenta Václava Havla. Počas diskusii vyjadrila naša prezidentka vďaku a úctu hlavným aktérom z novembrovej revolúcie, vďaka ktorým je dnes Česko a aj Slovensko postavené na demokratických ideáloch.

Zuzana Čaputová uchvátila svojim prejavom aj vdovu Dagmar Havlovú, ktorej diskusijný večer vzbudil pocity nostalgie. „Dnešný podvečer ma vrátil o desiatky rokov späť, keď som sa zúčastňovala intelektuálnych, prínosných a nadčasových debát, ktoré Václav viedol,“ zaspomínala si bývalá prvá dáma Českej republiky. Dagmar si na našej prezidentke všimla kvality, ktoré videla aj v svojom manželovi.

„Opäť sa radujem. Z nevšednej osobnosti, Zuzany Čaputovej, ktorá má v sebe rovnakú pokoru, láskavosť a múdrosť, nadhľad aj prezieravosť, akú mal môj muž. Je vzácne mať prezidenta týchto kvalít,“ Dagmar Havlová prirovnala prezidentku Čaputovú k jej zosnulému manželovi. V komentároch sa ozývali súhlásné názory Čechov, ktorí nám prezidentku závidia, ale aj Slovákov, ktorí sú na hlavu nášho štátu hrdí.

FOTOGRAFIE OBOCH ŠARMANTNÝCH DÁM NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia