Aj vďaka nemu sa na moderátorskú dráhu neskôr vybrali Ivan ‚Binďo‘ Bindas, ​Eva ‚Evita‘ Twardzik, či Milan ‚Junior‘ Zimnýkoval.. Pre mnohých známych ľudí z prostredia šoubiznisu veľa znamenal a s jeho nečakaným odchodom sa len ťažko vyrovnávajú. „Takejto správe sa najskôr nechce veriť, veď pred mesiacom mi gratuloval k meninám a pred dvoma týždňami mi volal, pretože čosi potreboval overiť pre svoju rozhlasovú reláciu. Horúčkovito skúšam prehľadávať všetky weby a sociálne siete, ale nikde nič – tak skúšam sám seba presvedčiť, že to možno bude len novinárska kačica. Keď však začínajú volať kamaráti a novinári, už tuším, že tá iskierka nádeje zhasína, a napokon prišla tá ultimatívne definitívna potvrdzujúca strašná správa,“ priznal vo svojom vyjadrení kolega a kamarát Juraj Čurný (53).

Posledná rozlúčka s moderátorom a rozhlasovým spíkrom Julom Viršíkom v bratislavskom krematóriu. Na snímke Julov bývalý kolega Juraj Čurný.
Zdroj: Matej Kalina

Hudobný expert na Jula Viršíka spomína ako na človeka s neopakovateľným humorom a pozitívnym prístupom k životu a k práci, v ktorej bol odborník. „Julo mal neomylný čuch na to, čo má potenciál stať sa hitom. Nielen čo sa týka zahraničnej produkcie, ale aj tej slovenskej. A tam dokázal objaviť hitový potenciál aj takých (teoreticky totálne nehitových) záležitostí ako Mandarínka Darinka od Mišky Paštékovej či Nesneží od Dušana Herrgota. Ale v zásade na Slovensku neexistuje interpret, ktorého v tomto období naozaj úspešná skladba by neprešla testom Julovej hitparády. Navyše bol, čo sa týka žánrov, dokonalý demokrat – ak skladba mala hitový potenciál, na žánri naozaj nezáležalo. Ak bol niekto, ako sa dnes hovorí, skutočným ‚opinion makerom‘ v slovenskom populárnohudobnom mainstreame, tak to bol práve on,“ spomína J. Čurný.

Podľa jeho názoru našiel v posledných rokoch ideálne uplatnenie vďaka svojej obnovenej hudobnej hitparáde. „Svojich poslucháčov miloval, podobne ako návštevníkov svojich oldies diskoték. Pre nich to robil a ich ohlas bol pre neho tým hlavným a najlepším dopingom. Miloval svoju rodinu a tešil sa z každého dňa, keď mohol byť s ňou a súčasne robiť to, čo ho baví… Môj svet a môj život už bez Jula nebudú nikdy také ako doteraz. A trúfam si povedať, že pre veľmi veľa ľudí to platí tiež. Odpočívaj v pokoji, priateľ môj.“

FOTOGRAFIE Z POSLEDNEJ ROZLÚČKY S JULOM VIRŠÍKOM NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia