Voňal človečinou a bude tu veľmi chýbať. Vďaka Julovi Viršíkovi (†56) sa viaceré moderátorské hviezdy zamilovali do rádia.

„Dnes popoludní (26. mája 2021, pozn. red.) sme sa dozvedeli veľmi smutnú správu, ktorá nás zaskočila nepripravených, a ešte stále sa štípeme do ruky, či to je pravda. Ale… je to pravda. Prišli sme o skvelého kolegu, kamaráta, učiteľa, o rozhlasového otca, za ktorého ho budem navždy považovať. Opustila nás legenda, ktorá nikdy nebude zabudnutá. Zomrel náš Julo Viršík… Všetkých nás veľa naučil a konkrétne mňa aj to, že keď nevieš, čo máš povedať, tak pusti pesničku…“ šokoval v éteri rádia Expres spíker Michal Sabo (37). Julo Viršík ešte cez víkend moderoval svoju hitparádu Twentyfive. Koronové časy trávil mimo Bratislavy na chalupe v Malých Levároch, odkiaľ do hlavného mesta kvôli práci dochádzal. Práve na chate mu údajne nečakane zlyhalo srdce. Zanechal po sebe manželku Adrianu (47) a dcéru Ninu (20), ktorá študuje v Amsterdame.

FOTOGRAFIE Z POSLEDNEJ ROZLÚČKY S JULOM VIRŠÍKOM NÁJDETE V GALÉRII

Julo, hoci nemal mikrofónový hlas, bol svojím prístupom k práci a poslucháčom právom považovaný za najväčšiu rádiovú legendu deväťdesiatych rokov. V tom čase bol spájaný hlavne s Rock FM rádiom. Jeho hitparáda Twentyfive Jula Viršíka sa stala kultovou najmä vďaka jeho drsnému zmyslu pre humor a takisto pre zamilované príbehy od poslucháčov, ktoré čítal s romantickým hudobným „podmazom“. Po siedmich rokoch odtiaľ odišiel do vtedy vznikajúceho rádia Koliba, neskôr Okey. Široká verejnosť si ho môže pamätať aj z prvých dvoch sérií speváckej šou SuperStar. V roku 2006 sa mikrofónu vzdal. Zameral sa na vlastnú produkčnú spoločnosť a organizovanie festivalov.

V roku 2014 sa vrátil do Slovenského rozhlasu s reláciou Naša hudba, v ktorej predstavoval aktuálnu tunajšiu hudobnú produkciu a prinášal rozhovory s hosťami domácej hudobnej scény. Na margo svojho návratu k práci rozhlasového moderátora vtedy pre týždenník Život povedal: „Hovorí sa, že moderovanie je ako bicyklovanie. Nedá sa zabudnúť.“ Ani on nezabudol a po roku prešiel do komerčného rádia s obnovenou legendárnou hitparádou Twentyfive.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia