Malé dievčatko z ruskej rozprávky miluje sladkosti a medveďa privádza do šialenstva.

Vlka a zajaca z kultového ruského kresleného seriálu No počkaj! pomaly, ale isto vytláčajú malé neposedné dievčatko Máša a jej kamarát medveď Míša.

Na animovanom 3D seriáli Máša a medveď fičia nielen ruské deti. A nielen deti. Na prvý pohľad nevinné okaté dievčatko v ružových šatočkách, no v skutočnosti riadna potvora si získava čím ďalej tým viac fanúšikov.

Neustále katastrofy

Malá Máša, ktorá miluje sladkosti, úspešne privádza svojho chlpatého kolegu do šialenstva a likviduje ho nielen psychicky, ale aj fyzicky. Vždy mu niečo vyvedie, kladie mu zvedavé otázky a je až nenormálne tvrdohlavá. Medveď Míša, ktorý je bývalý cirkusový umelec, veľký včelár, rybár a fanatik do futbalu, sa nemôže uložiť ani na zimný spánok, a aj keď sa mu to občas podarí, netrvá dlho a hyperaktívne dievčatko ho zobudí nejakou katastrofou a neraz mu zdevastuje celú chalupu. Máša medveďovi spestruje život počas všetkých štyroch ročných období, prekazí mu každú snahu vzbudiť pozornosť sympatickej medvedice, do ktorej sa zamiloval, nemôže si pozrieť futbal ani pokojne zlepiť model lietadielka.

Na čom fičia deti? Zabudnite na vlka! Novým hitom sú Máša a Míša

Ruskú rozprávku v pôvodnom znení nájdete ľahko aj na youtube.

Dievčatko je postrachom aj ostatných zvieratiek žijúcich na dvore a v okolitom lese. Okrem medveďa majú teda komplikovaný život i dva vlky, ktoré bývajú v starej sanitke, veverička, medvedík čistotný, zajac, ježko, prasa, koza, Míšov synovec panda, čo k nemu príde na návštevu, a dokonca aj dedo Mráz, ktorého idúceho na drezine Máša vykoľají a ohrozí tak dodávku vianočných darčekov. Objaví sa aj tučniak, ktorý sa vyliahne z nájdeného vajca a prv ako odcestuje do chladnejších oblastí, Míša si ho adoptuje. A svoje si užije aj tiger – medveďov kamarát z cirkusu. No napriek všetkým Mášiným výčinom ju má Míša rád a na rozdiel od seriálu No počkaj! sa ju nesnaží zlikvidovať či zjesť ako jeho kreslený kolega vlk.

ilustračná fotografia
ilustračná fotografia
Zdroj: profimedia.sk

Svojmu chlpatému kamarátovi pripravuje Máša infarktové stavy.

Niekoľko ocenení

Máša s Míšou sa „narodili“ v moskovskom štúdiu Animaccord, scenáristom je Oleg Kuzovkov. Zatiaľ je známych tridsaťdva sedemminútových dielov, v ktorých nie je núdza o totálne bláznivé a vtipné situácie a hlášky, a čoskoro pribudnú ďalšie časti. Mášine monológy a poznámky v ruštine sú zrozumiteľné aj slovenským deťom. Postavičku Máše nahovorila Alina Kukuškina (10) – začala ešte vo svojich šiestich rokoch. Medveď Míša ľudskou rečou nerozpráva, ale Máši v pohode rozumie a komunikuje s ňou gestami a rôznymi tónmi. O zvuk jeho hlasu sa postaral Boris Kutnevič.

Tvorcovia seriálu sa dokážu s ružovou hrozbou
Tvorcovia seriálu sa dokážu s ružovou hrozbou
Zdroj: profimedia.sk

Tvorcovia seriálu sa dokážu s ružovou hrozbou poriadne pohrať.

Máša a medveď získali napríklad v roku 2009 na filmovom festivale vo Veľkej Británii cenu Najlepší televízny animovaný seriál. Toto uznanie však nie je jediné, jednotlivé diely žnú ocenenia na svetových súťažiach a festivaloch. Okrem seriálu žijú Máša a Míša aj v počítačových vzdelávacích hrách pre deti, z ktorých sa mnohé týkajú konkrétnych dielov seriálu, na nálepkách a ďalších veciach, ktoré sa dajú speňažiť, ako to už býva pri takýchto animovaných celebritách.

1770373:fullwidth:true:true:true

Poslať emailom
Diskusia ()
Turecký lietajúci automobil Cezeri.

Turecko šokovalo na technologickom festivale: Predstavujeme vám náš lietajúci automobil!

Populárne články
Herečka Sarah Hyland

Vo filme romantika, v realite dráma. Herečka Sarah Hyland už prekonala 16 operácií!

Turecký lietajúci automobil Cezeri.

Turecko šokovalo na technologickom festivale: Predstavujeme vám náš lietajúci automobil!

Založila konferenciu SUPERfeel, ktorá prináša ženám priestor na vzdelávanie a ďalšiu motiváciu.

Ivana Kičikoleva našla počas liečby vážnej choroby zmysel života: Som rada, že sa mi to stalo

Farmár z okresu Krupina nám ukazuje, ako mu diviaky zničili úrodu. Ak štát nezačne konať, úplne skončí s pestovaním poľnohospodárskych plodín.

Desať ton zdravých zemiakov musel vyviezť na hnojisko. Farmár čakal pomoc od štátu, tá neprišla

Karolína Chomisteková

Chomisteková končí na poste riaditeľky Miss Slovensko: Vystrieda ju tento mladík!

Vedeli ste

Vo vode sa scvrkáva koža.

Zobraziť viac
Diskusia