Moderátorka Iveta Malachovská (56) podstúpila toto leto výmenu bedrového kĺbu. Operáciu odkladala dlhé roky, ale pre diagnózu svojho manžela Martina Malachovského (53) si uvedomila, že keď ju raz bude potrebovať, nemôže za ním krívať, ale musí byť vpredu a podržať ho.

Stálica televíznej obrazovky Iveta Malachovská sa o svoje súkromie s verejnosťou príliš nedelí. Len občas na sociálnych sieťach fanúšikom poodhalí, čím aktuálne žije. Urobila to aj koncom júla, krátko po operácii bedrového kĺbu, ktorú podstúpila. „Tak a mám to za sebou, 30 rokov som odkladala výmenu bedrového kĺbu, vrodená chyba, pred pár dňami mi ho vymenili zo nový. Ďakujem lekárom a zdravotníkom z nemocnice na Antolskej. Nie som prvá ani posledná, ktorá takúto operáciu podstúpila, ale už teraz napriek bolestiam cítim úľavu, už som nemohla ani spať, moje leto je jasné, učím sa chodiť. Vám všetkým prajem pohodu, radosť z každého dňa. A všetkým pacientom držím palce a prajem skoré uzdravenie,“ uviedla moderátorka.

Po zákroku jej okrem najbližších pomohla fyzioterapia. Ako je o Ivete známe, je to živel, preto sa niet čo čudovať, že po skončení letných prázdnin, hoci s hendikepom, odmoderovala prvý poprázdninový Dámsky klub. „Som deviaty týždeň po operácii. Všetko dopadlo veľmi dobre. Keď som odchádzala z nemocnice, dostala som tak ako každý papier, kde bolo napísané, ako mám cvičiť, čo nesmiem robiť, ako sa napríklad nesmiem predkláňať… A posledná veta bola: Nikam sa neponáhľajte a buďte trpezlivý,“ povedala nám energetická moderátorka so smiechom, pretože s trpezlivosťou má odjakživa veľký problém.

Zaradenie do bežného života v jej prípade prebehlo rýchlo. „Všetko som si už rozcvičila, viem, čo mám ako robiť, už som sa posunula skutočne ďalej, ale keď vysielam, tak sa občas veľmi rýchlo hýbem a potom si aj sama poviem: Ivet, pomaly, neponáhľaj sa, máme čas. Tento rekonvalescenčný čas je nesmierne dôležitý. Veľa ľudí, ktorí majú rovnakú operáciu za sebou, povedali, že keď to teraz preženiem, potom môžem aj celý život krívať a viac sa nedostanem do normálnej formy. Takže makám. Dva týždne už trénujem na rotopéde, ktorý môjmu stavu pomôže tiež,“ doplnila.

Čo ju operácia naučila a kto jej bol najväčšou oporou sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Život v predaji už od štvrtka 23. septembra. 

Diskusia