Nela Pocisková (32) síce hrá v jojkárskom seriáli Nemocnica, nahráva nové hudobné single a popritom sa stará o rodinu, no zároveň túži rozšíriť si svoje obzory.

Nie je to tak dávno, čo sa herečka a speváčka Nela Pocisková rozhodla opäť zabŕdnuť do spevu. Hneď začiatkom roka prekvapila skladbou Jeden šansón o dvoch umývadlách a v priebehu leta tanečnou novinkou Magnet, na ktorú si prizvala miláčika tínedžerov Matúša Kolárovského (21) alias Yaela. V rámci svojej tvorby experimentuje, hľadá svoj smer a rada by vydala CD pre fanúšikov, ktorí jej tvorbe fandia. Prípravu naň však nemá úplne dotiahnutú, pretože okrem hudby sa venuje herectvu a svojej rodine. Okrem toho sa len nedávno priznala, že by opäť rada zasadla do školskej lavice. Čo ju k tomu podnietilo?

Bolo to obdobie spred dvanástich rokov. Teda konkrétne rok 2010. Navonok by sa bežnému pozorovateľovi mohlo zdať, že išlo o úspešné pracovný čas v živote mladej umelkyne, ale nebolo to celkom tak. „V tom čase som mala devätnásť rokov a pre mňa to bol hrozný rok. Bol to masaker. V tom roku som maturovala, robila Let’s Dance, točila seriál Ordinácia v ružovej záhrade a tiež účinkovala v muzikáli West Side Story na Novej scéne. Skrátka robila som prácu za asi ďalšie tri dievčatá… Myslím, že práve preto mi preskočilo,“ priznala otvorene v Marakua podcaste hercom Michaele Majerníkovej a Števovi Martinovičovi.

Aktuálne účinkuje v jojkárskom seriáli Nemocnica.
Zdroj: TV JOJ

V náročnom období cítila nielen fyzickú, aj psychickú vyčerpanosť, preto sa rozhodla zmeniť prostredie a po maturite zbalila kufre a na tri mesiace odcestovala za veľkú mláku. „Dnes už viem, že keď hocikam utečiem, tak z ničoho nevypadnem, lebo si to nesiem sama so sebou a musím to na danom mieste aj tak vyriešiť,“ povedala Nela poučená skúsenosťou z minulosti. Zároveň bližšie vysvetlila, prečo sa toto obdobie podpísalo na jej psychike.

„Vtedy som začala mať rôzne stavy strachu, úzkosti, ktoré zrejme súviseli s tým, že som sama v sebe prekročila určitú stresovú hranicu a moje telo si povedalo stačí!“ Pre extrémne vypätie mala problém s učením sa na maturitné skúšky, preto sa u umelkyne objavili obavy, že nezmaturuje. Niekto by si povedal, že talentovaná mladá žena s dobre našliapnutou kariérou len zbytočne preháňa, ale u Nely sa tento strach pretavil do rozhodnutia neísť študovať vysokú školu. „Vtedy som si povedala, že vysokú školu nedám a teraz to ľutujem,“ vyznala sa úprimne.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia