Vyhľadávaná turistická atrakcia, posledný domov a zároveň srdcové miesto Elvisa Presleyho († 42), Graceland, ostáva vo vlastníctve rodiny.

Jediná dcéra zosnulého Kráľa rokenrolu Lisa Marie Presley (†54) zdedila toto rozľahlé vidiecke sídlo po smrti svojho otca, ktorý tam zomrel v jednej z kúpeľní v roku 1977. Sídlo slúži ako múzeum a je súčasťou Národného registra historických miest. Zosnulý hudobník ho kúpil v roku 1957 za 100-tisíc dolárov, dnes má hodnotu 500 miliónov dolárov.

Na archívnej snímke z 5. februára 1968 americký spevák Elvis Presley (vľavo), jeho manželka Priscilla (uprostred) a ich dcéra Lisa Marie pózuje v nemocničnej izbe v Memphise. Lisa Marie Presleyová, americká speváčka a jediná dcéra legendárneho "kráľa rokenrolu" Elvisa Preslyeho, zomrela vo veku 54 rokov vo štvrtok 12. januára 2023.
Zdroj: TASR

Pred pár dňami Lisa Marie Presley zomrela na zastavenie srdca, ešte v roku 2013 však vyhlásila: „Graceland mi bol daný a vždy bude môj. A potom odovzdaný mojim deťom. Nikdy sa nepredá.“ Nebohá americká speváčka a skladateľka bola štvornásobnou mamou. Okrem syna Benjamina, ktorý v roku 2020 spáchal ako 27-ročný samovraždu, bola aj mamou troch dcér. Najstaršia z nich, herečka Riley Keough, má 33 rokov. Okrem nej mala Lisa Marie aj 14-ročné dvojičky Finley a Harper.

Graceland bol pre Lisu Marie finančným lanom, pretože počas života mala nie raz vážne finančné problémy. Napríklad priznala, že v jednom momente mala dlh 16 miliónov dolárov kvôli obchodným dohodám, ktoré uzavrel jej manažér Barry Siegel. V roku 2018 ho zažalovala po tom, čo ho obvinila zo zlého spravovania jej dedičstva v hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré zanechal jej otec Elvis Presley.

VIAC FOTO V GALÉRII...
Diskusia