Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) plánuje zaviesť dvojité kontroly zoznamov a tiež chce personál opätovne preškoliť o štandardných postupoch očkovania.

Chce tak predísť zlyhaniu ako pri bývalej tenistke Dominike Cibulkovej, ktorú prednostne zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 v UNB na bratislavských Kramároch.

"Toto považujem za osobné zlyhanie jednotlivca, ktoré ma osobne veľmi mrzí. Na druhej strane musím vyzdvihnúť snahu všetkých pracovníkov, ktorí sa podieľajú na očkovaní, odvádzajú skvelú prácu, pristupujú k nej veľmi zodpovedne a majú moju plnú dôveru," skonštatovala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

Deklaruje, že nevedela o očkovaní osoby mimo oficiálnych zoznamov, na ktorých sa nachádzajú výlučne zdravotníci, pracovníci kritickej infraštruktúry a ďalšie skupiny, ktoré určilo ministerstvo zdravotníctva. Očkovanie kohokoľvek, kto sa nenachádza v spomínaných skupinách, je v rozpore s očkovacou stratégiou a akékoľvek uprednostňovanie považuje vedenie nemocnice za neprípustné.

"Hneď ako som dostala tento podnet, informovala som námestníka pre zdravotnú starostlivosť Alexandra Mayera v Nemocnici akad. L. Dérera na Kramároch, kde mala byť spomínaná osoba zaočkovaná, a požiadala som ho o prešetrenie celej záležitosti v čo najkratšom čase," priblížila Vandriaková.

FOTOGRAFIE DOMINIKY CIBULKOVEJ NÁJDETE V GALÉRII

Šetrením UNB zistila, že Cibulková bola naozaj zaočkovaná na jednom z jej troch pracovísk vakcinačného centra v Nemocnici akad. L. Dérera na Kramároch. "Túto osobu samovoľne a neoprávnene doplnil jeden z pracovníkov vakcinačného centra do oficiálneho zoznamu, v ktorom sa nachádzajú iba zdravotníci, pracovníci kritickej infraštruktúry alebo iné skupiny, ktoré určilo ministerstvo zdravotníctva," uviedla vo svojom stanovisku UNB.

Riaditeľka nemocnice považuje konanie pracovníka vakcinačného centra za porušenie pravidiel očkovacieho procesu a požiadala o vyvodenie zodpovednosti. "Pracovník, ktorý do oficiálnych zoznamov zdravotníkov, ktorí majú byť zaočkovaní, doplnil spomínanú osobu, od pondelka (11. 1.) už nebude pracovať vo vakcinačnom centre ani sa nijakým spôsobom nebude podieľať na vakcinácii. Prístup k zoznamom budú mať iba vedúci pracovníci vakcinačného centra," informovala hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Cibulková strávila po očkovacom škandále 5 hodín v prvej línii. Ako pomohli zahraničné hviezdy?

Populárne články
Hana Maciuchová

Odišla hviezda Nemocnice na okraji mesta HANA MACIUCHOVÁ (†75): Čo jej vzalo život?

Právoplatne odsúdení majú humánnejšie podmienky vo väzení, ako tí, ktorí ešte len čakajú na rozhodnutie súdu napríklad v kolúznej väzbe.

Peklo kolúznej väzby: Medzi obvinenými sú aj nevinní poznačení tvrdým režimom

Po návrate z africkej farmy sa pustila do písania (portrét z jej pracovne).

Spomienky na Afriku: Karen Blixenová napísala jednu z najznámejších kníh o čiernom kontinente

Meghan Markle

Expert na kráľovský dvor varuje: Prečo HARRY A MEGHAN nemajú šancu na úspech?

Každú menšiu poruchu stroja opraví na mieste.

NAJLEPŠÍ TRAKTORISTA ČSR si zaspomínal na svoju plácu: Rok služby za metrák zemiakov!

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia