Okolo bývalej tenistky Dominiky Navara Cibulkovej (31) sa rozpútala vlna vášní po tom, čo sa dala prednostne zaočkovať na bratislavských Kramároch.

Po týchto zisteniach vedenie univerzitnej nemocnice muselo uznať, že niekdajšia vrcholová športovkyňa na zoznam ľudí pracujúcich v kritickej infraštruktúre rozhodne nepatrí. Pracovník vakcinačného centra, ktorý známu celebritu zaočkoval, porušil podľa vedenia UNB pravidlá očkovacieho procesu a viac sa už nebude podieľať na vakcinácii.

FOTOGRAFIE NAŠEJ BÝVALEJ TENISTKY NÁJDETE V GALÉRII

Dominika okamžite na sociálnej sieti Instagram zareagovala na vzniknutú situáciu slovami: „Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila.

Vzniknutá situácia ma veľmi mrzí vo vzťahu k všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Zároveň by som však touto cestou chcela vyzvať ľudí, aby sa očkovania neobávali. Budem rada, ak celá táto nešťastná udalosť bude mať pozitívny efekt v tom, že presvedčí čo najviac ľudí o potrebe očkovania. Veľmi rada akýmkoľvek ďalším spôsobom pomôžem v osvetovej kampani na podporu vakcinácie, ktorú považujem za bezpečnú a očkovanie proti kovidu za jediný správny a zodpovedný prístup.“ Zbaviť viny sa jej však rozhodne nepodarilo.

Na sociálnych sieťach sa do nej okamžite začala navážať široká verejnosť, ale aj množstvo známych tvárí zo sveta šoubiznisu.

Vyjadrenie Kristíny Tormovej nájdete na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Cibulková strávila po očkovacom škandále 5 hodín v prvej línii. Ako pomohli zahraničné hviezdy?

Populárne články
Meghan Markle

Expert na kráľovský dvor varuje: Prečo HARRY A MEGHAN nemajú šancu na úspech?

Každú menšiu poruchu stroja opraví na mieste.

NAJLEPŠÍ TRAKTORISTA ČSR si zaspomínal na svoju plácu: Rok služby za metrák zemiakov!

Ilustračná snímka

Cibulková strávila po očkovacom škandále 5 hodín v prvej línii. Ako pomohli zahraničné hviezdy?

Ilustračná snímka

Tucet bizarností, ktoré musíte vidieť! Viete si predstaviť bývanie v majáku?

Ilustračná snímka

Prečo sú niektorí ľudia opakovane negatívni, no neskôr majú protilátky proti kovidu?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia