Okolo bývalej tenistky Dominiky Navara Cibulkovej (31) sa rozpútala vlna vášní po tom, čo sa dala prednostne zaočkovať na bratislavských Kramároch.

Po týchto zisteniach vedenie univerzitnej nemocnice muselo uznať, že niekdajšia vrcholová športovkyňa na zoznam ľudí pracujúcich v kritickej infraštruktúre rozhodne nepatrí. Pracovník vakcinačného centra, ktorý známu celebritu zaočkoval, porušil podľa vedenia UNB pravidlá očkovacieho procesu a viac sa už nebude podieľať na vakcinácii.

FOTOGRAFIE NAŠEJ BÝVALEJ TENISTKY NÁJDETE V GALÉRII

Dominika okamžite na sociálnej sieti Instagram zareagovala na vzniknutú situáciu slovami: „Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila.

Vzniknutá situácia ma veľmi mrzí vo vzťahu k všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Zároveň by som však touto cestou chcela vyzvať ľudí, aby sa očkovania neobávali. Budem rada, ak celá táto nešťastná udalosť bude mať pozitívny efekt v tom, že presvedčí čo najviac ľudí o potrebe očkovania. Veľmi rada akýmkoľvek ďalším spôsobom pomôžem v osvetovej kampani na podporu vakcinácie, ktorú považujem za bezpečnú a očkovanie proti kovidu za jediný správny a zodpovedný prístup.“ Zbaviť viny sa jej však rozhodne nepodarilo.

Na sociálnych sieťach sa do nej okamžite začala navážať široká verejnosť, ale aj množstvo známych tvárí zo sveta šoubiznisu.

Vyjadrenie Kristíny Tormovej nájdete na ďalšej strane...

Ilustračná snímka

Cibulková strávila po očkovacom škandále 5 hodín v prvej línii. Ako pomohli zahraničné hviezdy?

Populárne články
Partnerská dvojica Nela Pocisková a Filip Tůma – to sú protiklady, ktoré sa výborne dopĺňajú.

Prečo dvojnásobná mama NELA POCISKOVÁ deťom zatrhla sledovanie otca v televízii?

Dominika Stará sa vydala.

DOMINIKA STARÁ sa vydala v čase korony: S takýmto trapasom ale určite nerátala!

Hana Maciuchová

Odišla hviezda Nemocnice na okraji mesta HANA MACIUCHOVÁ (†75): Čo jej vzalo život?

Právoplatne odsúdení majú humánnejšie podmienky vo väzení, ako tí, ktorí ešte len čakajú na rozhodnutie súdu napríklad v kolúznej väzbe.

Peklo kolúznej väzby: Medzi obvinenými sú aj nevinní poznačení tvrdým režimom

Po návrate z africkej farmy sa pustila do písania (portrét z jej pracovne).

Spomienky na Afriku: Karen Blixenová napísala jednu z najznámejších kníh o čiernom kontinente

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia