Hoci je vo svete detí hviezdou, MIRO JAROŠ (42) sa nevzdával myšlienky, že bude tvoriť hudbu aj pre dospelých. Nedávno to priznal aj v rozhovore pre náš týždenník Život.

Sen sa stal skutočnosťou, v týchto dňoch prichádza do rozhlasových éterov jeho skladba Hora. Hoci si väčšinu svojich piesní komponuje a píše sám, v tomto prípade urobil výnimku. Na novinke spolupracoval s Janou Kirschner. Pôvodne totiž napísal k pesničke päť textov, no ani s jedným nebol úplne spokojný. „Janke som poslal demo na vypočutie. Napísala mi, že sa jej pesnička páči a skúsi to dotvoriť. O týždeň mi poslala naspievané demo a dotklo sa mi srdca.“

Pôsobivý videoklip zavedie fanúšikov do okolia Mirovej rodnej dediny. „Čím som starší, tým viac ma vyrušuje ruch mesta. Vtedy myslím na našu horu v Tepličke nad Váhom, kde som mal svoj svet, svoje útočisko, svoj strom a lúky. Celá pesnička je o tom a pripomína mi domov. Veľmi mi ten pokoj chýba,“ uviedol.

FOTOGRAFIE MIRA JAROŠA NÁJDETE V GALÉRII
Ilustračná snímka

Je ZUZANA ČAPUTOVÁ módna ikona? Desať naj outfitov našej prezidentky v roku 2020

Populárne články
Ilustračná snímka

Sklenaříková odložila modeling bokom: Za tento rozprávkový hotel získala ocenenie

Je takmer zázrak, že také obrovské dielo, ako je hlavný oltár z horľavého a škodcami ľahko napadnuteľného dreva, prežil na svojom mieste takmer päť storočí. Kostol pritom niekoľkokrát horel. Oltár vážne poškodila iba červotoč, napriek tomu sa zachoval v plnej kráse.

Klenot klenotov: Bazilika sv. Jakuba ukrýva jednu z našich najcennejších historických pamiatok

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 22. do 28. januára?

Brian Austin Green

Na Megan Fox rýchlo zabudol: BRIAN AUSTIN GREEN randí s touto kráskou

Donald Trump

Trump sa Bidenovej inaugurácie nezúčastnil, v Oválnej pracovni mu však nechal list

Pach chlóru svedčí o čistej vode v bazéne. Je to pravda?

Pach chlóru svedčí o čistej vode v bazéne. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia