Súčasťou práce Kvety Horváthovej (43) sú aj sociálne siete. Vďaka tomuto novodobému fenoménu môže známa moderátorka komunikovať priamo so svojimi fanúšikmi, no nie všetky reakcie sú príjemné.

Máte nastavenú hranicu súkromia, cez ktorú už svoje online publikum nepustíte?

Mne je takáto komunikácia veľmi blízka a sympatická, ale všetko robím s mierou. To znamená, že si príliš nepúšťam ľudí k telu ani do svojho súkromia. Instagram má výhodu v tom, že tam môžete odhaliť, čo chcete, a do takej miery, ktorá je vám osobne príjemná. Ja sa snažím robiť svoj Instagram týmto štýlom a nejdem za nejakú hranicu, ktorá by nevyhovovala mne alebo mojej rodine.

Ako vnímate negatívne komentáre na sociálnych sieťach? Nedávno vám zomrelo domáce zvieratko, z čoho napríklad vznikli rôzne neprimerané reakcie.

Na Instagrame som nemala negatívne reakcie, naopak. Keď nám zomrel zajačik, venovala som mu jeden post, kde ľudia veľmi pekne zareagovali. Komentáre boli emotívne a od ľudí, ktorí tiež majú radi zvieratá. Zvláštne reakcie prišli po tom, ako o tom vznikol článok na jednom internetovom portáli. Ale napísali ho pekne. Zverejnili fotku z môjho Instagramu a pridali k tomu pár slov. Následne však prišli rôzne negatívne reakcie, za čo daný portál nemohol. Na mojom profile to však nebolo.

Napriek tomu, píšu vám ľudia aj niečo negatívne? Ak áno, ako to riešite?

V minulosti mal jeden mladý muž utkvelú predstavu, že budem jeho žena, a to aj napriek tomu, že som vyše dvadsať rokov vydatá... Začalo sa to tak nevinne. Lajkoval mi fotky, potom sem-tam niečo pod fotku napísal. Neskôr mi začal skladať básne, posielať správy v rámci Instagramu. Písal mi o tom, že budem jeho žena, že ma bude veľmi milovať. Keď som ho poprosila, aby s tým prestal, že to je nevhodné, nechcel sa toho vzdať. Na základe toho som sa rozhodla zablokovať ho.

Nemali ste strach? Vedel, kde pracujete, mohol si vás napríklad odchytiť pred televíziou.

Mala som obavy, ale bola to pre mňa skúsenosť a už viem, ako sa k takýmto prípadom do budúcna postaviť. Našťastie, nestalo sa nič, takže ideme ďalej.

Ako prežívala obdobie koronavírusu? A ako sa jej moderuje v Teleráne, kde je zrazu minimum hostí a už tam nevládne organizovaný chaos, na ktorý boli diváci zvyknutí? Celý rozhovor s Kvetou Horváthovou nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život č. 22 (v predaji od 28. mája 2020). 

Ilustračná snímka

Dovolenkujeme na Slovensku: Tieto TECHNICKÉ A KULTÚRNE PAMIATKY musíte vidieť

Populárne články
Zvolenský zámok.

Kam na dovolenku? Hrady, kúpele, akvaparky, múzeá: Juh stredného Slovenska má čo ponúknuť

Kim Kardashian

Z Kim Kardashian je čerstvá miliardárka: Na čom zarobila tentokrát?

Ilustračná snímka

Williama a Kate čaká ťažké rozhodnutie: Budú sa riadiť tradíciou alebo srdcom?

LETNÁ SÚŤAŽ

VYHRAJ MITSUBISHI A UŽI SI SLOVENSKO

Skladateľ Ennio Morricone.

Zomrel autor hudby k filmu Vtedy na Západe ENNIO MORRICONE (†91)

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia