Veci, ktoré sa jej v živote dejú, si speváčka Martina Kmeťová, známa ako Tina (38), skrátka nepripúšťa, skôr sa s nimi snaží zžiť.

Bolo to v roku 2018, keď speváčka Tina priznala, že jej lekári v roku 2016 diagnostikovali sklerózu multiplex, ktorá sa u nej prejavila fyzickým kolapsom. Dostala teplotu, prežívala silné tŕpnutie rúk, nedokázala koordinovať ich pohyb, no takisto mala problém so zdvíhaním svojej dcéry… Diagnóza bola nekompromisná a prvé kontakty s chorobou neboli pre ňu vôbec jednoduché.

„Bolo nemožné vyvíjať náročnú fyzickú aktivitu, na akú som bola zvyknutá. Pre bývalú basketbalistku, strítbalistku, atlétku, milovníčku šialeností to bolo frustrujúce,“ priznala pred pár mesiacmi. Hoci sprvu sa zverila do rúk lekárov a prijala odbornú liečbu, napokon sa rozhodla poradiť si s ochorením sama. Napriek tomu, že speváčke takýto prístup k životu aj k samotnej chorobe funguje, mnohým sa stále zdá zvláštny.

„Niekto už povedal, že som psychopat, čo je v poriadku, lebo som… Ale ja všetky veci, ktoré mi prichádzajú do života, beriem ako výzvu, takže napríklad keď mi diagnostikovali sklerózu multiplex, moja prvá reakcia bola, že vlastne budem parkovať na vozičkároch v Auparku a že už zaparkujem vždy, a potom som ešte volala kamarátke, ktorá robila v nejakej poisťovni, a pýtala som sa jej, či mám diaľničnú známku zadarmo,“ opísala so smiechom prvé minúty života s nečakanou diagnózou v tolkšou s Marcelom Osztasom alias Osťom.

Zázrak? Pre sklerózu multiplex mala byť Tina podľa lekárov už na vozíčku. Príbeh ženy, ktorá sa vzoprela chorobe, nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia