Od narodenia Lilibet Diany ubehlo viac ako sedem týždňov, no v línii dedičov sa jej meno stále nenachádza. Popiera kráľovská rodina jej právo na trón schválne alebo ide len o omyl?

Lilibet Diana Mountbatten-Windsor sa narodila 4. júna v USA a mala by byť ôsmym dedičom v poradí na trón. Web kráľovskej rodiny však ešte neuznal Lilibetino narodenie na oficiálnom rade nástupníctva. Na webovej stránke je princ Andrew (61) ako ôsmy v poradí a meno dcéry Harryho (36) a Meghan (39) stále chýba.

Lilibet by mala byť na ôsmom mieste pod svojím bratom Archiem (2), ktorého meno bolo do zoznamu pridané iba 15 dní po jeho narodení v roku 2019. Keď sa narodil jej bratranec princ Louis (3), druhý syn princa Williama (39) a Kate Middleton (39), jeho meno bolo do zoznamu pridané iba 12 dní po jeho narodení. Od narodenia Lilibet prešlo skoro osem týždňov a stále nebola uznaná za potenciálneho nástupníka na trón.

Aj keď sa Harry a Meghan vzdali svojich kráľovských povinností, tak ich deti stále majú nárok na trón rovnako ako aj na kráľovské tituly. Avšak neochota britskej kráľovskej rodiny pridať druhú dcéru vojvodov zo Sussexu na zoznam následovníkov Alžbety II. (95) vzbudzuje podozrenie, že nejde len o malý omyl či pozabudnutie. Žeby sa naozaj snažili odoprieť malej Lilibet jej právo na trón?!

POZRITE SA V NAŠEJ GALÉRII NA ŽIVOT KRÁĽOVNEJ ALŽBETY
Diskusia