Speváčka Martina Kmeťová, známa ako Tina (38), sa viac ako šesť rokov potýka s diagnózou skleróza multiplex. Podľa lekárov už v tomto čase mala byť na vozíku.

Veci, ktoré sa Tine v živote dejú, si ona skrátka nepripúšťa, skôr sa s nimi snaží zžiť. Zároveň však neustále skúša niečo nové. Už pár mesiacov je napríklad jej vášňou pravidelné cvičenie. „Teraz sa skúšam zabiť na crossfite a je to super.“ Samozrejme, fyzickú aktivitu si začala dávkovať postupne s rešpektom k tomu, čo jej telo zvládne. Dnes si už dokonca dokáže zacvičiť aj náročnejší tréning, a to niekoľkokrát do týždňa. „Aj sa pochválim, že v tom stave, ktorý mám, keď mi lekári povedali, že toho času už určite budem na vozíku, som si povedala, že ja nemám na toto čas, lebo idem na crossfit,“ uviedla so smiechom a medzi pozvanými hosťami v Talk Show s Osťom si vyslúžila obrovský potlesk.

Týmto sa však dlhý zoznam vecí, ktoré ešte chce v živote skúsiť, nekončí. Čo sa týka jej hudobnej kariéry, má jeden veľký nesplnený sen, a to účasť na pesničkovej súťaži Eurovízia. „Išla by som do toho, lebo je to pekný projekt. Náročný, ale chcela by som to skúsiť,“ priznala.

Tina napriek všetkému, čo ju v živote doteraz stretlo, nestráca optimizmus. Žije s vedomím, že zajtrajšok nie je samozrejmosťou. „Preto si to proste užívam a aj užijem. Lebo život je jeden z najkrajších,“ vyznala sa na sociálnych sieťach. Tento prístup jej vychádza. Nielenže opäť naplno a úspešne rozbehla svoju hudobnú kariéru, ale po rozchode s raperom Michaelom Kmeťom alias Separom sa dokonca znovu zamilovala. Po jej boku je výrazne mladší úspešný boxer Karol Itauma (21), čo vo verejnom priestore opäť vyvolalo mnoho protichodných reakcií, ona sa však nad vekovým rozdielom vôbec nezamýšľa. Naopak, kladie si zásadnú otázku. „Ja sa pýtam, načo mi je starý, keď môžem mať mladého?“ vyhlásila s úsmevom.

Zázrak? Pre sklerózu multiplex mala byť Tina podľa lekárov už na vozíčku. Príbeh ženy, ktorá sa vzoprela chorobe, nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia