Gazdinky sú aj v radoch našich známych žien. Moderátorky Miriam Kalisová (36) a Kvetka Horváthová (45), herečka Zuzana Vačková (52) a speváčka Natália Hatalová (32) si pre vás prichystali skvelé recepty na vianočné pečenie.

Jablkovo-škoricový pletenec podľa Miriam Kalisovej

Poďme rovno na recept, lebo je trošku dlhší, ale to cesto, milé moje, je asi najlepšie kysnuté cesto, aké som kedy jedla..Miuška (dcérka, pozn. red) vraví, že chutí ako trdelník…

Cesto: 350 g hladkej múky, 120 ml mlieka, 1 vajce, 2 čl medu, 40 g trstinového cukru, 15 g čerstvého droždia, 1 čl soli, 40 g zmäknutého masla.

Plnka: 70 g zmäknutého masla, 2-3 pl cejlónskej škorice, 80 g trstinového cukru, 250 g očistených jabĺk, šťava z 1/2 citróna, 100 ml vody, 4 pl trstinového cukru.

Postup: Zmiešame mlieko, droždie, cukor, vajce a med. Pridáme múku a vymiešame kompaktnú hmotu. Potom po kúskoch pridávame zmäknutého maslo a postupne vmiesime do cesta. Ja som použila robota. S posledným kúskom masla pridajte aj soľ. Prenesiete na pomúčenú dosku a rukami vypracujete bochník. Dajte ho do misky, zakryte a odložte na teplé miesto. Počkajte, kým cesto nezväčší svoj objem na dvojnásobok. 

Kalisová s dcérkou Miou
Zdroj: archív M.K.

RECEPT OD KVETKY HORVÁTHOVEJ  NA ĎALŠEJ STRANE...

Diskusia