Ktorého známeho fešáka z Oteckov v škole prezývali Idol? Ktorá úspešná speváčka na hodinách stále vyrušovala a ktorí herci to vedeli poriadne roztočiť na vysokoškolskom internáte?

Humoristická dvojica Eva „Evelyn“ Kramerová (30) a František Košarišťan alias Fero Joke (30) nie sú jediní, ktorí spoločne drali školské lavice a ktorých neskôr navyše spojili pracovné príležitosti na televíznych obrazovkách. V šoubiznisových kruhoch nájdete podobných prepojení mnoho, no o týchto známych tvárach, ktoré sa poznajú už zo školských čias, ste určite netušili. Moderátorka hlavného spravodajstva televízie Markíza Lenka Vavrinčíková (33) trávila pubertálne časy po boku novodobých sexsymbolov – herca Juraja Baču (33) a podnikateľa a zároveň herca z úspešného seriálu Oteckovia Mareka Fašianga (35).

„Juraj so mnou chodil do jedného ročníka, ale do inej triedy. Ja som bola déčka a on céčka. V rámci ročníka sme sa teda vídali častejšie či už na lyžiarskom, alebo iných školských výletoch. Dokonca sme boli spolu na výmennom pobyte v Nemecku. Marek Fašiang bol starší, teraz si presne nepamätám, či o rok alebo o dva. Takže s Marekom sme sa počas štúdia až tak priamo nestretávali,“ priznala nám obľúbená moderátorka s tým, že už počas školy bola s Jurajom Bačom kamarátka.

FOTOGRAFIE ZNÁMYCH SPOLUŽIAKOV NÁJDETE V GALÉRII

„Juraj bol veľmi milý chalan, no keby ste ho boli videli v čase, keď sme chodili na gymnázium, nespoznali by ste ho. Bol to taký malý zlatý chudý blondiačik. Bolo pre mňa veľmi vtipné stretnúť ho po rokoch, keď vyrástol a doslova zmohutnel. Šokovalo ma to, pretože má skoro dva metre, a keď prehovoril tým hrubým hlasom, nechcela som veriť, že je to skutočne on. Vždy som rada, keď sa niekde stretneme a zaspomíname si na staré dobré časy, ktoré sme prežili v škole,“ doplnila so smiechom.

Hoci s Marekom Fašiangom sa počas školských čias často nevídala, podľa jej slov o jeho existencii vedeli všetky dievčatá. „Už keď sme chodili do školy, Marek tam patril k veľkým fešákom, ktorého baby obdivovali. Volali sme ho Idol. Minule, keď sme sa stretli na nakrúcaní Chart show, som mu to povedala a bol veľmi zaskočený, pretože o tejto svojej prezývke počul prvýkrát,“ priznala so smiechom. Trojica dnes už známych televíznych tvárí navštevovala známe Gymnázium na Grösslingovej ulici, ktoré najmä Bratislavčania poznajú pod názvom Gamča.

„Naša škola mala tradíciu takzvaných olympijských hier, ktoré sa konali každý rok. Zapájali sa do nich všetky triedy. Súťažili sme v rôznych kategóriách: vedomostných, umeleckých, športových aj netradičných. Naše gymnázium bolo teda iné než ostatné, pretože okrem klasických vyučovacích hodín sme tam trávili veľa času aj popoludní prípravou alebo účasťou na spomínanej olympiáde, ktorou žila celá škola a vďaka ktorej máme množstvo zážitkov a spomienok,“ doplnila krásna brunetka.

Aj moderátorka počasia Katarína Kulová (32) sa môže pochváliť dnes už slávnou spolužiačkou Simou Martausovou (32). Spolu chodili na Základnú školu na Slovanskej ulici v Považskej Bystrici a v jednej triede spolu sedávali v rokoch 1994 až 1998. Katka má na toto obdobie len krásne spomienky. „Sima bola odmalička také neposedné žihadlo a ja tiež, asi aj preto sme si veľmi rozumeli. Vždy jej bola plná trieda, hlavne jej smiechu. Celkom rada vyrušovala, ale mala úžasný talent. Aj keď by sa mohlo zdať, že na hodine nepočúva, vždy, keď ju učiteľka vyvolala, presne vedela, kde sme skončili. Napríklad v čítaní z učebnice. Neviem, ako to robila, ale bolo to neuveriteľné, ako dokázala robiť viac vecí naraz,“ povedala nám známa markizáčka. Počas prvého stupňa ZŠ si dievčatá boli veľmi blízke, dokonca sa stretávali mimo školy.

„Chodili sme na korčule, rodičia nás zaviezli raz k jednej, inokedy k druhej. Dodnes mám vo fotoalbume fotky z jednej Siminej oslavy. No čistý blázinec na nich. (Smiech.) V izbe mala poschodovú posteľ a každá z dievčat chcela byť, prirodzene, na najvyššom poschodí, keďže doma sme takú nemali. Boli to krásne, bezstarostné časy, keď sme len vymýšľali rôzne šibalstvá. Na druhom stupni nás však rozdelili, ona išla do áčky, ja do béčky. Ale stretávali sme sa sporadicky ešte aj potom na strednej, keď už Sima nedala gitaru z ramena dole,“ priznala Katka, ktorá si so speváčkou užila mnoho nezabudnuteľných momentov. „Pamätný je jeden bláznivý splav so Simou. Ja som sa vtedy na kanoe dokonca prevrátila, lebo sme nabehli na divokejšie pereje. Ale čaro malo aj opekanie s jej hlasom a gitarou pri ohníku. Je to skrátka moja krvná skupina.“

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Matt Damon a Ben Affleck

Hollywoodski spolužiaci: Ktoré známe tváre spolu drali lavice?

Populárne články
Odlíšiť chrípku od koronavírusu a iných respiračných ochorení bude tento rok výzva.

Chrípka má vždy čím prekvapiť. Ako jej nedať šancu?

Choreograf a režisér Ján Ďurovčík s manželkou.

Dočkal sa! JÁN ĎUROVČÍK sa tesne pred 50-tkou stal otcom. Aké meno dostal jeho vytúžený syn?

Soňa Skoncová prežíva najkrajšie obdobie svojho života. Je tehotná.

BABYBOOM V TOP STARE! Dve moderátorské hviezdičky sa pochválili tehotenským bruškom

„Ku každému vzorcu treba konkrétne príklady z reálnych životných situácií, na čom stroskotáva aj väčšina mojich študentov,“ hovorí docent Ján Šebo.

Kam s peniazmi v ťažkých časoch? Možno vám napovie Oranžová obálka

Do legendárnej marikovskej postele sa pýtali takmer všetky nevesty v 50. a 60. rokoch minulého storočia.

Noblesa a uvoľnenie: Nevesty sa tešili na svadobnú noc v malej posteli v Besnom

Napriek hendikepu sa CHANG a ENG BUNKEROVCI dokázali v živote presadiť.

Najznámejší siamskí bratia nikdy nemali deti. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia