Camilla, manželka nového britského kráľa Karola III, je známa ako žena, s ktorou podvádzal Dianu. Málokto však vie, že sklony k nevere dostala do vienka. Jej prababka Alice Keppelová bola milenkou a poslednou lásku kráľa Eduarda.

Takmer každý pozná príbeh, ktorý sa na začiatku sedemdesiatych rokov 20. storočia odohral na jednom zápase póla vo Veľkej Británii. Mladý korunný princ Charles sa tu po prvýkrát stretol so šarmantnou a temperamentnou Camillou Parker Bowlesovou, vtedy ešte slečnou Shandonovou. Rozpačité mlčanie prelomila dievčina dnes už legendárnou vetou: „Moja prababička bola milenkou vášho pradedka, čo s tým urobíme?“

Diana a Camilla v roku 1980, najskôr boli priateľky, neskôr sokyne v láske.
Zdroj: Express Newspapers

Dnes už všetci vieme, ako princ s touto informáciou naložil. Kto bola tá žena, ktorá sa takto úplne nevinne, takmer tridsať rokov po svojej smrti, stala počiatkom tragédie ikony kráľovských dvorov 20. storočia – princeznej Diany?

Kráska z Duntreathu

Alice Frederica sa narodila 28. apríla roku 1868 v rodine baroneta sira Williama Edmonstona, admirála kráľovského námorníctva vo výslužbe, a Mary Elizabeth, rodenej Parsonovej. Spolu so šiestimi sestrami a bratom strávila krásne detstvo na hrade Duntreath, ktorý bol sídlom jej rodiny už od 14. storočia.Mala dvadsaťtri rokov, keď sa z lásky vydala za Georgea Keppela, syna siedmeho grófa z Albemarlu.

Takto vyzerala Camillina prababka Alice.
Zdroj: Archív Dr.Orys

Gróf, starší od nej o štyri roky, slúžil v britskej armáde a svoju mladú pôvabnú ženu úprimne miloval. V manželstve sa narodili dve dcéry, Sonia Rosemary – stará mama Camilly, druhej manželky princa Charlesa, dnes už kráľa Karola III., a Violet, budúca známa spisovateľka, o ktorej sa však hovorí, že jej biologickým otcom nebol George Keppel, ale jeden z Aliciných milencov Ernest Beckett, barón Grimthorpe.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia