Dve dekády sa v historickej budove Slovenského národného divadla koná Ples v opere, ktorý otvára plesovú sezónu na Slovensku.

Jubilejný 20. ročník tohto dobročinného podujatia sa uskutoční v sobotu 11. januára. Stretne sa na ňom 300 párov osobností z oblasti vedy, spoločenského, hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania aj športu. Svojou účasťou podporia charitatívny rozmer tohto podujatia a v tomto roku opäť prispejú na podporu inkluzívneho vzdelávania na slovenských školách. TASR o tom informoval PR manažér Filip Púchovský.

Priestory historickej budovy opery prepožičiava Slovenské národné divadlo Plesu v opere od jeho prvého ročníka. Opera sa stala aj základom úvodného ceremoniálu, ktorý má aj v tomto roku pod taktovkou uznávaná česká režisérka a choreografka Jana Burkiewicz, známa produkciou, ktorá kombinuje divadelnú tvorbu s moderným vizuálnym umením, dizajnom, novým cirkusom či módou. Jej inšpiráciou pri koncipovaní úvodného ceremoniálu bola láska. Jubilejný Ples v opere uvedú slovenské herecké legendy Emília Vášáryová a Martin Huba.

Emília Vášáryová udrela na gong v roku 2017.
Emília Vášáryová udrela na gong v roku 2017.
Zdroj: Ples v opere

Úvodný ceremoniál bude postavený na kombinácii popredných operných hlasov, sopránu Hrachuhi Bassenz pôvodom z Arménska a slovenského tenoru Pavla Bršlíka. Títo operní sólisti aktuálne patria medzi špičku medzinárodnej opernej scény a ich spoločné vystúpenie je zárukou neopakovateľného umeleckého zážitku. Hudobnej dramaturgie jubilejného otváracieho ceremoniálu sa prvýkrát zhostil slovenský hudobný skladateľ Slavo Solovic. V rámci programu sa predstavia interpreti z oboch brehov Moravy, hudobných hostí budú sprevádzať Orchester Gustáva Broma a B - Side Band. Predstavia sa Vojtěch Dyk, Tereza Černochová, Matěj Ruppert, Richard Müller, skupina Hex, Cimbal Brothers, Svetlana Rymarenko a ďalší umelci.

História Plesu v opere sa začala písať v roku 2001. Na začiatku bol zámer nadviazať na plesovú tradíciu, ktorá sa pestovala v mestách po celom Slovensku. Dnes predstavuje toto podujatie nielen prepojenie vysokého kultúrneho zážitku a spoločenskej elegancie, ale neodmysliteľne k nemu patrí aj jeho dobročinné poslanie. Na minulom 19. ročníku dobročinného Plesu v opere hostia plesu venovali historicky najvyššiu sumu, celkovo 270.486 eur. Od roku 2010 tak dobročinný Ples v opere rozdelil viac ako dva milióny eur.

Ilustračná snímka

Bývanie budúcnosti? Podobnosť týchto stavieb s logami známych spoločností nie je náhodná

Populárne články
V minulosti sa rád otužoval v ľadovej vode. Po rokoch však zistil, že ochladzovanie organizmu mu nerobí dobre.

Už 25 rokov nebol chorý: Jozef Vajda sa vyhýba lekárom. Ako si udržiava pevné zdravie?

Ilustaračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Aký bude tento týždeň?

Z Česka odišiel zo sveta luxusu. ŠTEFAN FARKAŠ dnes pomáha ľuďom v núdzi úplne zadarmo.

Nechceme peniaze: Združenie HAKA hľadá zmiznuté vozidlá i stratených ľudí úplne zadarmo

IVAN GÁLIK sa do nočných vlakov zamiloval.

Cestu mu skrížili koľaje a železnica sa mu stala osudom: Zažívame renesanciu nočných vlakov

Ak nechcete byť sami, Diana odporúča, aby ste boli aktívni a nebáli sa.

Známa poradkyňa zo Svadby na prvý pohľad: Toto sú najčastejšie vzťahové problémy jej klientov

Ilustračná snímka

Vylučujú metán všetky bylinožravce?

Zobraziť viac
Diskusia