Šoubiznis

Búrlivé manželstvá našich hviezd: Kto našiel šťastie na druhý pokus a kto vôbec?

Napriek tomu, že na divadelných doskách a pred kamerou žali úspechy, v súkromnom živote sa im nedarilo. Viacerí umelci našli lásku po niekoľkých pokusoch, no niektorým osud reparát nedoprial.
redakcia
redakcia
15.5. 2022 13:00
Diskusia ()
×
PAVOL HASPRA do divadelného predstavenia obsadil svoju bývalú ženu VIERU STRNISKOVÚ a druhú manželku SOŇU VALENTOVÚ.
PAVOL HASPRA do divadelného predstavenia obsadil svoju bývalú ženu VIERU STRNISKOVÚ a druhú manželku SOŇU VALENTOVÚ.
Zdroj: Archív SND

Viera Strnisková

Na tretí pokus našla šťastie v manželstve herečka s nezameniteľnou charizmou a hlasom Viera Strnisková (†83). Prvé dve manželstvá ju požehnali dcérami Danicou a Janou. Druhá v poradí pochádza z herečkinho zväzku s režisérom Pavlom Hasprom (†74). Vzťah umelcov však trval len krátko, asi štyri roky, a skončil sa rozvodom. P. Haspra sa zahľadel do mladej študentky herectva Sone Valentovej (75).

VIAC FOTIEK K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII

Napriek tomu, že V. Strnisková a S. Valentová si v divadle nepadali do náručia, rešpektovali sa. „Prišlo aj k tomu, že nás obe v jednej inscenácii režíroval môj manžel, no nebol s tým žiaden problém. Bola to veľmi dobrá a pracovitá herečka, no je pravda, že bližšie som ju nepoznala,“ povedala v minulosti na margo zosnulej umelkyne Soňa Valentová. V. Strnisková napokon našla šťastie v treťom manželstve, a keď v roku 1984 ovdovela, o ďalšie vzťahy už nestála. Žila najmä prácou, svojimi dcérami a milovanými vnúčatami.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia