Ide do toho?

Ako už sám Jozef Banáš naznačil, okrem dlhoročných skúseností z rôznych biznisových, politických a diplomatických sfér by mu počas samotnej prezidentskej kampane v popularite výrazne dopomohlo to, že svoj čas pravidelne trávi na besedách po Slovensku, na ktorých jednak diskutuje o svojich knihách, ale zároveň spoznáva obyčajných ľudí, ich bežné radosti a starosti.

Adela s otcom Jozefom
Zdroj: Instagram

Jeho dcéra je najúspešnejšia slovenská moderátorka Adela Vinczeová (42), ktorá donedávna pravidelne valcovala rubriku popularity OTO. Spolu s manželom Viktorom Vinczem (32) sa len pred pár mesiacmi stali adoptívnymi rodičmi. S príchodom bábätka, ktoré, ak všetko dobre pôjde, bude o niekoľko mesiacov právne ich, im, samozrejme, pomáhajú aj Banášovci a majú z toho obrovskú radosť.

Vzhľadom na to, že život Jozefa Banáša je verejne známy a či už cez spisovateľskú kariéru, alebo populárnu dcéru má vo verejnom priestore mnoho fanúšikov, logicky sa natíska otázka: Dal sa presvedčiť a rozhodol sa opätovne vstúpiť do politiky?

„Poviem vám, čo som povedal politickým marketérom. Odpovedal som im: Áno, nemám najmenší problém ísť do súboja s ktorýmkoľvek kandidátom či kandidátkou. Ale s takouto kvalifikáciou mám ísť do politiky na Slovensku, v krajine, v ktorej, ako vidíme, môže byť ústavným činiteľom doslova každý bez vedomostí, skúseností a hodnôt? Do mediálneho prostredia, ktorého časť čaká len na to, ako vás bude trhať na franforce, a vy nebudete mať možnosť sa brániť? Už raz som v politike bol a stačilo. Takže iste chápete, že moja odpoveď je: Určite kandidovať nebudem!“ uzavrel.

Vizitka

Narodil sa 27. 9. 1948. Vyštudoval zahraničný obchod na Vysokej škole ekonomickej v Bratislave, pôsobil v zahraničnom obchode a potom od roku 1977 v diplomacii. V rokoch 1990 až 1992 bol zástupcom veľvyslankyne ČSFR vo Viedni. Neskôr pôsobil v politike, v rokoch 2002 až 2006 bol poslancom Národnej rady SR, viedol parlamentné delegácie pri Rade Európy a Parlamentnom zhromaždení NATO, kde bol zvolený za podpredsedu. Celý život sa venuje spisovateľskej a dramatickej činnosti. V roku 2007 vyšla vo vydavateľstve Ikar kniha Idioti v politike, ktorá naštartovala jeho literárnu kariéru. Marián Leško ho vtedy označil za skokana slovenskej literatúry. Patrí k najprekladanejším autorom na Slovensku s predajnosťou približne 300-tisíc kusov. Najúspešnejšou trilógiou sú knihy Kód 9, Kód 1 a Kód 7.

BANÁŠ SA STRETOL S NAOZAJ VPLYVNÝMI ĽUĎMI! FOTKY NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia