Kamila Magálová (70) sa narodila 16. novembra 1950 do rodiny, v ktorej dominovala vážna hudba, ale aj výtvarné umenie. Jej prastrýkovia boli akademickí maliari, starý otec bol hudobný skladateľ, učil na VŠMU a patril medzi vtedajšiu bratislavskú smotánku.

Otec Ladislav Slovák (†79) bol zas renomovaný dirigent a neskôr dvadsať rokov šéfoval Slovenskej filharmónii. Zatiaľ čo on sa venoval kariére, jeho žena sa starala o domácnosť a dve deti: dcéru Kamilu a staršieho syna Mariána (71), ktorý sa takisto stal hercom. Keď mala Kamila tri roky, otec mame nečakaným spôsobom oznámil, že má nový vzťah s mladou ženou a od rodiny odchádza. „Otec odišiel, mamička ostala stáť v otvorených dverách, ja som stála vedľa nej, nič som nechápala. Potom sa tie dvere zavreli a dá sa povedať, že v tom momente sa mamička nervovo zrútila a už sa z toho nikdy nespamätala,“ priznala umelkyňa pred rokmi v relácii 13. komnata pre Českú televíziu.

Keďže jej mama bola duševne chorá a otec sa k rodine nehlásil, starostlivosť o Kamilu a Mariána prevzali starí rodičia. Tí obom deťom nahrádzali rodičovskú lásku a boli v tom úžasní. Nebyť ich ochoty, súrodenci by boli vyrastali v sirotinci. Keďže herečkina stará mama, ktorá, mimochodom, vôbec nehovorila po slovensky, ale len po maďarsky a nemecky, bola skvelá domáca pani, vnučka sa od nej naučila výborne variť, piecť aj udržiavať teplo rodinného kozuba. Žiaľ, generačné rozdiely spôsobili, že v období dospievania v nej Kamila nenašla oporu, ktorú potrebovala. „Chcela mi pomôcť, ale nerozumela tomu, čo prežívam. Preto som sa v pätnástich rokoch stiahla do seba. Sama som sa musela boriť so životom. Bolo to ťažké, ale dnes ma už máločo prekvapí,“ priznala pred pár rokmi v rozhovore pre Život.

Herečka Kamila Magálová posilnená ranami osudu vždy dokáže nájsť silu začať odznova. Čo si neustále kladie za vinu? Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 12. novembra 2020).

Thomas Alva Edison

Neznáme fakty o Edisonovi: Niektoré sú ako z rozprávky

Populárne články
Veronika Cifrová Ostrihoňová

Ostrihoňová otvorene o materskej dovolenke: Do práce si odskočila už 6 týždňov po pôrode

S partnerom MILOŠOM BLAŽEKOM boli spolu päť rokov, v septembri sa zasnúbili.

Obeťou aj prvá učiteľka. EVA ŠUCHTEROVÁ prehrala boj s kovidom, nedožila sa ani svadby

Pri príležitosti nášho jubilea sme načreli do archívu. Život navštívil jednu z prvých slovenských hlásateliek v televízii aj v rozhlase.

Život navštívil legendárnu HANU KOŠČOVÚ. Čo prezradila o svojej práci a po čom túžila?

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 5. do 11. marca?

Thomas Alva Edison

Neznáme fakty o Edisonovi: Niektoré sú ako z rozprávky

Alkohol ničí mozgové bunky. Je to pravda?

Alkohol ničí mozgové bunky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia