Aj v rámci nášho malého televízneho priemyslu panuje extrémne silná konkurencia. Nie všetci sú si rovní a priazeň divákov je jednoznačne dôležitejšia než talent.

Na moderátorskom poli svoje príjmy zatiaľ nepriznali Adela Vinczeová (39), Milan Zimnýkoval (42), Matej „Sajfa“ Cifra, Ondrej Kandráč (42) či Marián Čekovský (43). Zárobky mužského osadenstva však v roku 2018 presahovali hranicu 300-tisíc eur! Už dávno preto neplatí, že najhodnotnejšou spomedzi moderátorov je ostrieľaná Adela. Dlhodobo sa totiž darí Čekovskému, Zimnýkovalovi, Michalovi Hudákovi, o ktorého moderátorské schopnosti sa súkromné spoločnosti idú potrhať, alebo Vladovi Voštinárovi (56). Ten na obrazovkách Jojky uvádza televízny klenot Inkognito. Tvorcovia po ňom radi siahnu vždy, keď sa rozbieha akýkoľvek nový projekt.

 

Kto má za sebou najúspešnejšie projekty a najväčšie zisky? O koľko si prilepšil Ján Ďurovčík či Evita Twardzik Urbaníková? A koľko zarábajú slovenskí herci? Celý článok nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život č. 21 (v predaji od 21. mája 2020). 

 

Narýchlo sa v období koronakrízy dostal napríklad k moderovaniu relácie Zostali sme doma. Jeho profesionalita je totiž zárukou istoty, diváckej priazne a úspechu. Adekvátne hodnotenie je preto namieste. Netreba však zabúdať, že Vladove príjmy okrem moderátorskej práce plynú aj z prevádzkovania rekreačného zariadenia Twistovo, ktoré má pod palcom manželka Klaudia. „Ona ho manažuje, ja som už len investor,“ povedal nám v minulosti so smiechom obľúbený moderátor. V posledných rokoch prešiel celý areál v Trenčianskej Teplej zásadnou rekonštrukciou, čo zvýšilo jeho atraktivitu, a teda aj návštevnosť. Odrazilo sa to aj vo výnosoch. Kým v roku 2018 dosiahol Vlado obrat vo výške 382-tisíc eur, v roku 2019 to bolo takmer 550-tisíc eur!

Mimoriadne úspešný rok má za sebou aj moderátorka Iveta Malachovská (54), ktorej príjmy sa za toto obdobie takmer zdvojnásobili. Jej štyri firmy dosiahli spoločný obrat takmer 430-tisíc eur. Výrazne si polepšila najmä spoločnosť FREE COOL IN, cez ktorú Iveta produkuje reláciu Zdravá maškrta. Tú moderuje jej dcéra Kristína. Podľa zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri stojí jeden desaťminútový diel presne 2 400 eur. Len pre zaujímavosť, začiatkom januára tohto roka uzatvorila moderátorkina firma s RTVS zmluvu o nakrúcaní ďalších častí na sumu 273-tisíc eur! Šikovná mama sa tak dcére postarala o výnosný dlhodobý kšeft. Niekto si to skrátka vie zariadiť...

FOTOGRAFIE OBĽÚBENÝCH MODERÁTOROV NÁJDETE V GALÉRII

Slabší rok mal z pracovnej stránky moderátor a herec Peter Marcin (54), ktorý účinkuje v sitkome Susedia a zároveň pre RTVS pripravuje pravidelnú sobotnú talkshow Neskoro večer. V porovnaní s rokom 2018 klesli jeho tržby takmer o 30 percent na úroveň 219-tisíc eur so ziskom 112-tisíc eur. Stále sa mu však darí lepšie ako kamarátovi a kolegovi Andymu Krausovi. Pod hranicou príjmov 100-tisíc eur sa v minulom roku držala moderátorka Lucia Barmošová (37), rovnako Aneta Parišková (46) či Lujza Garajová Schrameková (37), ktorá sa z hereckej pozície prehupla skôr k moderovaniu. Začiatkom marca sa jojkárska tvár navyše začala objavovať na obrazovkách Markízy v novej kulinárskej šou Spoločne s chuťou.

Prehľad zárobkov slovenských moderátorov na ďalšej strane.

Najštýlovejšie policajné auto

Najštýlovejšie policajné auto či najzložitejšie puzzle na svete... To musíte vidieť!

Populárne články
Okrem toho, že je tvárou Trojky, 16 rokov moderuje obľúbenú reláciu Anjeli strážni na RTVS, kde mala možnosť vítať hostí z celého sveta.

Nový začiatok: ALENA HERIBANOVÁ (65) sa rozhodla podniknúť životné zmeny a je šťastná

Ilustračná snímka

Hrozná bolesť a srdce zaliate krvou. Vraj to bol iba sen, no po slovách lekára tomu neverím...

ERIK KOVÁCS pochádza z lekárnickej rodiny. Teší sa z každého nového exponátu.

Stačilo málo mobiliár mohol skončiť vo Švajčiarsku. Vráti sa niekedy do hlavného mesta?

Ilustaračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 5. do 11. júna?

Camilla Belle

Vraj je jednou z najlepšie sa obliekajúcich herečiek: CAMILLA BELLE odhalila svoje tajomstvo

Mrazené ovocie či zelenina má najviac vitamínov. Je to pravda?

Mrazené ovocie či zelenina má najviac vitamínov. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia