Ruského prezidenta Vladimira Putina (69) je odhodlaný brániť vlastným telom. Bernie Ecclestone (91), britský podnikateľ a bývalý prezident spoločnosti Formula One Group, v televíznom rozhovore Good Morning Britain vyhlásil, že by za ruského prezidenta aj zomrel.

Ecclestone je Putinovým priateľom už niekoľko rokov. Jeho postoj k nemu sa nezmenil ani po ruskom útoku na Ukrajinu. „Je to prvotriedny človek,“ povedal. Podľa Ecclestona V. Putin útočí na Ukrajinu preto, lebo si myslí, že je to pre Rusko správna vec. Naopak, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by sa mal ako bývalý herec opäť sústrediť na komédiu. Keby vraj viac premýšľal, pokúsil by sa „porozprávať s pánom Putinom, ktorý je rozumný človek“.

Novinárka Kate Garrawayovej (55) sa zdala z Ecclestonových výrokov rovnako zmätená ako určite niektorí diváci: „Takže aby som vám správne porozumela, myslíte si, že prezident Zelenskyj mal urobiť viac, aby zabránil tejto vojne? A že vojne sa dalo zabrániť činmi Zelenského a nie zmenou Putinových činov?“ Ecclestonova jasná odpoveď znela: „Jednoznačne.“

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia