Europoslankyňa Monika Beňová (52) otvorila citlivú tému pred začatím letných prázdnin. Odporúča rodičom ako sa vyhnúť sexuálnemu zneužívaniu svojich detí.

Členka Europarlamentu Monika Beňová v posledný deň školského roka upozornila na veľmi citlivý a zároveň vážny problém, na ktorý deti podľa nej musia byť pripravené. Na sociálnej sieti zverejnila príspevok, v ktorom prehovorila k téme sexuálneho zneužívania.

"Mnohé z detí pôjdu do táborov, či už denných alebo aj na dlhšie preč z domu. Chcem vám dnes preto napísať o citlivej téme, na ktorú musíte vaše deti pripraviť. Viem, takéto témy sa na Slovensku držia “pod pokrievkou”. Riešia sa až keď už k nešťastiu príde a aj vtedy to majú obete ťažké, lebo veľa ľudí stále nechce vidieť a počuť," napísala.

Dodala, že väčšina detí vyrastá v šťastnom prostredí lásky, kde sú obvykle objatia, bozky, dotyky. "Preto je pre deti ťažké rozpoznať, kedy ich predátor začína obťažovať či zneužívať," upozornila Beňová. Vyzýva rodičov, aby s deťmi o tejto téme hovorili veľmi otvorene a jednoznačne a povedali o rizikách.

"A aj o tom, že nie je v poriadku, ak sa ho cudzí človek v tábore, pod akokoľvek zámienkou dotýka či žiada od neho fotky," uviedla ako príklad europoslankyňa a matka dvoch detí s tým, že v ére sociálnych sietí sa žiaľ hranice intimity veľmi posunuli. "To ale neznamená, že ako rodičia máme právo rezignovať. Práve naopak," napísala.  Beňová poradila tiež, ako majú postupovať, aby svoje deti ohradili voči sexuálnemu obťažovaniu na internete. Toto odporúčanie ale môže vyvolať protest samotných deti, priznala.

ČO RADÍ RODIČOM MONIKA BEŇOVÁ NÁJDETE V GALÉRII

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ

Diskusia