Zamilovaná dvojica Jaro Bekr (50) a Monika Hilmerová (47) sú vášniví cestovatelia, ktorí radi spoznávajú nové krajiny. Najnovšie sa vydali do Maroka a učite na to nikdy nezabudnú.

Herečka rozpovedala svoj príbeh na sociálnej sieti. "Výlet do Maroka s mojím mužom sa začal príletom do Casablanca. Batožina nám ale ostala asi kdesi v Madride, kde sme prestupovali, tak som pozerala do svojej bezodnej kabelky, čo v nej mám a na ako dlho môžem fungovať len s ňou, ale kvôli obmedzeniam s čím prejdete na letiskovej kontrole, som tam toho zrovna moc nemala. Nevadí, vyrazili sme z Casablanca do Marakesh, kde sme dorazili tesne pred polnocou," začala svoje rozprávanie Monika. Manželia tak zostali bez oblečenia, no to nebol najväčší problém.

"Hotel sme mali rezervovaný priamo v starobylom centre, v medine, ale akonáhle sme do mediny vošli, navigácia sa pobláznila a posielala nás takmer cez domy, naozaj sme sa predrali tak uzkým priestorom, ktoré bolo už od áut vyšúchané po bokoch, že by ste neverili a bolo jasné, že bez pomoci nemáme šancu doraziť k nášmu hotelu," pokračovala Hilmerová. Natrafili však na neznámych mladíkov, ktorí im chceli pomôcť a robili im doprovod na motorke. "Zrazu že máme zaparkovať, vystúpiť a že nás povedú, boli veľmi rýchli, všetko bolo zrazu chaotické, ledva som stíhala kráčať za Jarom tmavými úzkymi uličkami ľudoprázdneho neznámeho mesta. Po chvíli vykrikovali na Jara a ukazovali čosi že kľúče od auta, tak sme sa vracali k autu, tam už na ňom ktosi otváral dvere, aby nám ukázal, že sme v tom chaose zabudli zamknúť."

Zdroj: Matej Kalina

Manželia teda zamkli auto a kráčali zase rýchlo za nimi neznámym labyrintom. Vtedy už Monike nebolo všetko jedno. "Mňa sa zmocňovali pochybnosti a narastajúci strach, lebo som si pospomínala na všetky možné negatívne scenáre stratených, či okradnutých turistov a tieto strachom hnané myšlienky mi ovplyvnili optiku. Ukázalo sa, že zbytočne, lebo našťastie nás už na moje prekvapenie naozaj doviedli do nášho hotela a síce bakšiš, čo od nás vypýtali a dostali, bol riadne veľký, ale to všetko len preto, lebo sme boli šťastní, že sme bez ujmy naozaj došli do nášho hotela a aj preto, že sme nepoznali miestne zvyky," vysvetlila sympatícká blondínka, ktorá sa tešila z dobrého konca. S Jarom zistili, že miesti sú veľmi milí, ochotní a príjemní ľudia a pochopili miestny spôsob zjednávania a komunikácie. Dokonca sa tam cítili bezpečne.

"Otvoril sa nám úplne nový svet inej kultúry a zžili sme sa s jej jedinečnou a exotickou atmosférou a už sme len fascinovane a nadšene objavovali ich spôsob života, architektúru, kultúru, kulinárske dobroty alebo ruch mesta a ich naozaj jedinečný spôsob jazdenia. Náš výlet do Maroka je taký road trip, hotel v Marakesh sme mali len na prvé tri dni a potom sme už počúvali len našu náladu a pocit, že kam nás zavedie, a tak spoznali aj ďalšie zaujímavé mestá. O tom všetkom viac zase nabudúce," uzavrela s úsmevom Monika.

FOTKY Z MANŽELOV Z MAROKA NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia