Rodák z Uzbekistanu Makhmud Muradov (32) svoju dcérku tak skoro neuvidí. Česko, kde žil 11 rokov, mu zrušilo víza a ohrozilo tak aj jeho kariéru. Zápasník a expartner českej speváčky Moniky Bagárovej (28) je z toho v šoku.

Makhmud sa k svojej druhej domovine hrdo hlásil po každom vyhratom zápase, keď okrem uzbeckej vlajky mal v rukách aj tú českú. O to viac nechápe rozhodnutie úradov, ktoré mu zrušili víza do Európy. Kvôli tomu musel zrušiť aj účasť na turnaji UFC v Paríži. „Budem zápasiť v Abú Zabí, vo Francúzsku mi zápas zrušili, nemám totiž vízum do Európy, pretože mi ho Česko zrušilo. Ani neviem prečo. Že som vraj nebezpečný pre republiku a verejnosť. Nechápem, odkiaľ to vzali,“ zveril sa Blesku Muradov. „Takže tak. Musel som opustiť Prahu, Česko. Kde som žil jedenásť rokov. Nič som neporušil, žiadny zákon, nič. Jednoducho nič. Ale čo môžem robiť. Taký je život.“

Makhmud s dcérkou Rumiou
Zdroj: https://www.instagram.com/p/Ce-0fZurCXU/

Uzbecký zápasník tak prišiel o možnosť stretávať sa s dcérkou Rumiou (2), ktorej sa snažil naplno venovať i po rozchode s jej mamou, speváčkou Monikou Bagárovou. „To je na tom celom najpálčivejšie. Nemôže vidieť dcéru koľko mesiacov a nemá ani vyhliadky na to, aby to šlo. Budú sa môcť vidieť napríklad len v Dubaji,“ zamýšľa sa Ondrej Novotný, promotér Oktagon MMA, kde Muradov zápasil, než prestúpil do UFC.

K neľahkej situácii kamaráta sa pre Blesk vyjadril čerstvý ženáč Karlos Vémola. „Osobne tomu nerozumiem. Mach tu žil asi dvanásť rokov, má české dieťa a urobil tu toho strašne veľa. Je to naozaj Uzbek s českým srdcom. A jemu zakážu sem jazdiť? Vôbec to nechápem,“ nenachádza slová známy bojovník. „Je tu mediálne známou osobou, česko-slovenskej MMA scéne pomohol a ona jemu. Má tu rodinu, dieťa, kamarátov, zázemie. Niekoho takého vyhostia? Hlava mi to neberie," dodal s tým, že ako otec štyroch detí si nevie predstaviť, že by s nimi nemohol mať kontakt.

VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia