Filip Kolár, ktorého Andrej hrá, je smutný chlapec. Oboch rodičov má vo väzení a teraz je sám vážne chorý.

Jeho predstaviteľ Andrej o sebe hovorí: „Ja som úplne iný. Som pozitívny človek a veľmi rád sa smejem.“

Andrejova mama Dana si dodnes nezvykla, že má zo syna herca. „Je to zvláštny pocit vidieť svoje dieťa v televízii. Spočiatku sa mi zdalo, že hrá strnulo, ale teraz sa už oťukal a ide mu to lepšie. Sme veľmi radi, že dostal takúto príležitosť.“

Rodičia spočiatku nevedeli, čo všetko Andreja čaká. Prečítali si prvých päť častí a vedeli len to, že bude hrať syna jednej z odsúdených. Scenár sa vyvíja podľa sledovanosti, a Filip Kolár má čoraz zamotanejší život. Andrej to zvláda v pohode, drsná atmosféra seriálu ho nijako nepoznačila. Už je dosť veľký, dokáže odlišovať reálny život od seriálovej fikcie. Hoci je vysielací čas dosť neskorý, Andrej Odsúdené sleduje. „Nezakazujem mu to. Niekedy, keď je veľmi unavený, mu príslušný diel nahrám,“ hovorí mama.

Andreja tvorcovia našli v Základnej umeleckej škole v dramatickom odbore. Rodičia majú od umenia ďaleko. Mama je stredoškolská učiteľka a otec predajca automobilov. Pani Čudrnáková však prezrádza, že dedko hrával v ochotníckom divadle.

Andrej sa medzi veľkými hercami cíti dobre. Správajú sa k nemu ako ku kolegovi, radi mu poradia. Že si pred kamerou počína zdatnejšie, cíti aj sám. „Na začiatku som bol neskúsený, ale trému som nemal. Chodieval som na Hviezdoslavov Kubín, vystupoval som s tanečným súborom. Keby som nehral v Odsúdených, nikdy by som sa nedozvedel, ako to vyzerá v zákulisí seriálu. Herectvo je pekné, ale zatiaľ nerozmýšľam o tom, že by som sa mu chcel venovať aj v dospelosti,“ hovorí budúci ôsmak. Keď nefi lmuje, rád sa bicykluje s kamarátmi. V škole ho najviac baví telocvik a celkom mu ide aj matematika. Na to, že ho spolužiaci niekedy zo žartu volajú Filip, si už zvykol.

Diskusia