Adriana Kmotríková (52) sa po odchode z obrazovky stiahla do ústrania a rozhodla sa pre rázne kroky.

Vo februári tohto roka vyšlo najavo, že TA3 nečakane stopla reláciu moderátorky Adriany Kmotríkovej Interiérový dizajn. Tá sa potichu stiahla z obrazoviek a stále nie je jasné, kde by si mohla nájsť svoje nové pole pôsobnosti.

Súčasťou tohto spravodajského média bola od roku 2020, keď sa po pätnástich rokoch rozlúčila s TV JOJ. Na margo svojho odchodu vtedy povedala: „Skutočný dôvod môjho odchodu je taký, že po vyše 20 rokoch na televíznej obrazovke, aj keď som po celý čas svoju prácu milovala, túžim po zmene. Po ťažkých obdobiach, ktoré som prekonala, sa cítim zdravá, plná energie a radosti zo života, a preto som dospela k rozhodnutiu, že teraz je čas, keď sa môžem začať venovať niečomu novému,“ povedala otvorene a svoje slová aj do bodky splnila.

Najskôr divákom TA3 ponúkla reláciu Život s cystickou fibrózou a po roku pomáhania pacientom s týmto ochorením odpremiérovala formát Život s diagnózou. Ten sa v každej epizóde zameriaval na iný zdravotný problém a ochorenie, ktoré trápia mnohých ľudí. „V ostatných 12 mesiacoch sme sa v relácii Život s cystickou fibrózou snažili priblížiť problematiku mladých pacientov s touto ťažkou chorobou a zviditeľniť ich statočný dennodenný nikdy sa nekončiaci boj o čisté pľúca. Tieto deti a mladí ľudia majú moju lásku a úctu. Dali mi nesmierne veľa sily a pozitívnej energie a oni zase ďakovali mne. Veľmi sa teším, že sa im podarilo dosiahnuť schválenie prvého lieku na genetickom základe z USA Kategorizačnou komisiou MZ SR, ktorý dokáže pridať aj desiatky rokov plnohodnotného života. Zostávam v kontakte s pacientmi, ich rodinami a lekármi a verím, že sa k spolupráci ešte vrátime. Teraz je predo mnou nová výzva, Život s diagnózou, na ktorú sa teším, a najmä na ľudí, ktorým pomôže,“ vyjadrila sa v roku 2021 Adriana nadšene.

Na TA3 od júla minulého roka vysielala reláciu Interiérový dizajn.
Zdroj: TA3

Začiatkom leta 2022 sa pandémiou a vojnou zahltený mediálny priestor rozhodla oživiť niečím pozitívnym a ponúknuť divákom odľahčený formát plný inšpirácií už so spomínaným názvom Interiérový dizajn. Na margo tejto zmeny vtedy povedala: „Život s diagnózou mal veľmi dobrý ohlas u divákov a jeho cieľom bolo od začiatku pomáhať ľuďom radami odborníkov, najmä čo sa týka prevencie, pretože tá je veľmi dôležitá. V poslednom čase počúvame zo všetkých strán iba samé negatívne správy. Najskôr koronavírus, teraz vojna na Ukrajine, zdražovanie, pocity neistoty a v neposlednom rade aj kríza v našej politike. Tak som prišla s návrhom vyvážiť tieto negatívne veci na obrazovke niečím ďalším príjemným na pozeranie,“ uviedla.

Na nový formát sa tešila, pretože práve zariaďovanie a skrášľovanie domácnosti jej pomáhalo relaxovať a vždy vyčariť úsmev na tvári. „Cieľom relácie je poskytnúť divákom prehľad o aktuálnych novinkách a možnostiach pri zariaďovaní interiéru bytu, domu či kancelárie. A v neposlednom rade poskytnúť divákovi inšpiráciu vo vlastnej tvorbe a zároveň ponúknuť niečo príjemné na pozeranie v neľahkej dobe, ktorú prežívame,“ vyjadrila sa v tom čase.

Eseročka

Táto relácia bola pre Adrianu výnimočnou nielen svojím pozitívnym obsahom, ale aj preto, že si kvôli nej založila vlastnú eseročku. Dielo, ktorého výroba bola časovo i finančne náročná, tak dodávala pre TA3 na kľúč. Pri tejto práci však rozhodne nebola sama. „Je pravda, že odovzdávam hotovú reláciu ,na kľúč‘ vrátane zmlúv s obchodnými partnermi, ale na jej výrobe spolupracujem s výbornými kameramanmi, ktorí nakrúcajú filmovými kamerami, s externými zvukármi, so strihačmi… Bez nich by to nešlo.“

Pre niekdajšiu stálicu TV JOJ bolo započatie podnikania úplne novou skúsenosťou. „Je pravda, že som celý svoj pracovný život bola zamestnaná v televízii. A teraz mám vlastnú eseročku na výrobu audiovizuálnych diel, čo mi dáva väčšiu slobodu, ale rovnako prináša i riziká. Zrazu ste za všetko zodpovedný. Večer s tým zaspávam a ráno sa s tým budím. Učím sa veci, ktoré som nikdy predtým nemusela riešiť, ale práve to ma ženie dopredu,“ vysvetlila vlani pre týždenník Šarm s tým, že napriek istému diskomfortu, na ktorý nebola zvyknutá, bola pre ňu táto práca obrovským naplnením.

V súčasnosti sme reláciu Interiérový dizajn nezaradili do programovej štruktúry, na ktorej sa Adriana Kmotríková podieľala dramaturgicky aj moderátorsky, ale v budúcnosti zmenu nevylučujeme.

O. Dúbravská

O to väčší šok prišiel, keď TA3 Adrianinu reláciu nezaradila v novom roku 2023 do vysielania. Prečo sa tak stalo, nie je jasné. Riaditeľka komunikácie a strategického rozvoja TA3 Oľga Dúbravská na margo toho uviedla: „V súčasnosti sme reláciu Interiérový dizajn nezaradili do programovej štruktúry, na ktorej sa Adriana Kmotríková podieľala dramaturgicky aj moderátorsky, ale v budúcnosti zmenu nevylučujeme.“ Adriana sa v tejto súvislosti rozhodla pracovné novinky nekomentovať.

Napriek tomu, že v spravodajskej televízii má dvere otvorené a riaditeľka komunikácie nevylúčila možnosť vo formáte venovanom bytovému dizajnu pokračovať, asi sa tak nestane. Začiatkom mája, konkrétne 10. 5. 2023 totiž Adriana svoju produkčnú firmu prepísala na syna Tomáša (22). To by mohlo naznačovať, že moderátorka viac výrobu tejto relácie, minimálne pod hlavičkou vlastnej firmy, neplánuje realizovať…

Kedy a či vôbec sa šarmantná blondínka opäť objaví na televíznych obrazovkách, je tiež otázne. Mnohí jej fanúšikovia však volajú po tom, aby sa vrátila tam, kde ju milovali najviac, a to priamo do hlavného spravodajstva TV JOJ. Televízia možnosť opätovnej spolupráce s ňou necháva otvorenú. „Vážime si dlhoročnú spoluprácu s moderátorkou Adrianou Kmotríkovou, uvidíme, čo prinesie budúcnosť,“ uviedla nedávno hovorkyňa JOJ-ky Lucia Tuhelová.

Adriana sa síce stiahla do ústrania, no v súkromí činí jeden dôležitý krok za druhým… Viac sa dozviete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia