Diana Fabiánová (40) ponúka nezadaným rôzne možnosti, ako stretnúť svoju polovičku mimo ohrozujúcich faktorov sociálnych sietí. Jej výsledky sú ako matchmakerky ohromujúce.

Diana Fabiánová

Prácou matchmakerky je hľadať slobodným ľuďom vhodného partnera. Diana Fabiánová vykonáva túto profesiu na televíznej obrazovke v markizáckej relácii Svadba na prvý pohľad, ale aj v súkromí.

 

Je spoluzakladateľkou netradičnej osobnej zoznamky z občianskeho združenia LáskaTu, kde spolu s kamarátkou z detstva Erikou Čisárikovou a kolegom Pavlom Nagyom štyri roky zoznamujú nezadaných ľudí rôznych vekových kategórií.

 

O tom, ako to v takej zoznamke funguje, aké nároky my Slováci máme, prečo sú ženy v zoznamovaní sa a randení omnoho aktívnejšie než muži, alebo prečo o štyridsiatničky nemajú muži záujem, nám Diana porozprávala na základe svojich profesijných skúseností.

S akým najčastejšími vzťahovými problémami za vami prichádzajú vaši klienti?

Najčastejší problém je, že nevedia, kde by potencionálneho partnera mohli stretnúť. To je základ. Potom sú to však problémy, ktoré sa týkajú najmä žien od istého veku. Muži štyridsiatnici napríklad nechcú ženu štyridsiatničku. Chcú si možno založiť rodinu a hľadajú partnerku, ktorá bude o päť, desať či pätnásť rokov mladšia.

Tým, že istý čas bolo takých prípadov veľmi veľa, zašla som na štatistický úrad, aby som zistila, koľko nezadaných žien okolo štyridsiatky na Slovensku máme. Prekvapivo však vyšlo najavo, že mužov v tomto veku je dokonca ešte viac ako žien, a to preto, že sú ticho, lebo sa nechcú spárovať so svojimi rovesníčkami a zameriavajú sa na mladšie ženy.

Niektorí sa tiež hanbia povedať, že nikoho nemajú, hoc po vzťahu túžia. Preto sa tu vytvorilo akési vákuum pre ženy okolo štyridsiatky, ktoré nenachádzajú dostatok kvalitných mužských náprotivkov a nemajú s kým randiť. Samozrejme, existujú aj muži, ktorí s týmto vekom nemajú problém, vďaka za nich, ale početná skupina mužov si jednoducho hľadá mladšiu partnerku.

˃˃˃ Fotografie nájdete v galérii ˂˂˂

Detaily zo zákulisia markizáckej relácie Svadba na prvý pohľad  si môžete prečítať v najnovšom Živote.

Diskusia