V neistých časoch sa úspešný hudobník ADAM ĎURICA (33) spolieha na rodinu.

Stretávame sa v časoch, ktoré sú pre nás všetkých náročné, zvlášť pre umelcov. Počas prvej vlny pandémie sa vám narodil syn. Ako sa dnes máte?

Teraz už všetci vieme, že prvá vlna bola síce miernejšia než druhá, ale na druhej strane, z psychickej stránky to bolo náročnejšie. Ľudia nevedeli, čo ich čaká. Aj my sme to takto vnímali. Boli sme napätí, veľmi sme si priali, aby príchod nášho syna na tento svet dopadol čo najlepšie. Bohužiaľ, nemohol som byť pri pôrode ako pri staršom synovi. Manželka sa k realite postavila veľmi hrdinsky a všetko zvládla. Mladší syn Benjamín je pre mňa z psychickej stránky vykúpením z koronakrízy. To, čo sa dnes deje v kreatívnom priemysle, je katastrofa. Keď si to človek pripustí, myslí iba na najhoršie veci. Dostal som však dar, moja rodina sa rozrástla o krásneho zdravého chlapca, nemám čas sa tým zaoberať. Som šťastný, že mám rodinu, a žijem tak, ako mi to okolnosti dovoľujú. Po roku 2019, ktorý bol z pracovnej stránky môj najúspešnejší, prišiel ten najhorší, verím, že je posledný. Nebyť mojich detí, bol by som na tom psychicky veľmi zle. Vytrhli ma z vnímania koronokrízy, dávajú mi dôvod na úsmev, radosť.

FOTOGRAFIE K ROZHOVORU NÁJDETE V GALÉRII

Niektorí vaši rovesníci si rodinu ešte len zakladajú. Vy už máte dve deti.

Keď som mal 25 rokov, ešte som nebol na rodinu zrelý. Keby som mal deti neskôr, zdalo by sa mi, že je už neskoro. Všetko je tak, ako má byť. Nie je dobré porovnávať sa s niekým, kto kedy zakladá rodinu. Každý sme úplne iný. Niekto zatúži po rodine ako 20-ročný, niekto zase ako 50-ročný. Nech má každý rodinu vtedy, keď tie deti naozaj chce, môže sa im venovať, odovzdať sa im a neberie to ako obetu. Keď niekto vníma deti ako prekážku a neužíva si ich naplno, je to veľká škoda. Vediem život, s ktorým som veľmi spokojný. Mám perfektnú manželku a dve zdravé deti. Nič viac nemôžem chcieť.

Nosievate obrúčku, o manželke hovoríte v superlatívoch. Je to vaša láska zo stredoškolských čias. Je veľmi zaujímavé, že vám vzťah tak dlho vydržal.

Obrúčku nosievam veľmi rád, pretože som šťastne ženatý. Neviem vám povedať, prečo nám to vydržalo tak dlho, a hlavne to, prečo je nám spolu stále krásne a nič nám nechýba. Náš vzťah má stále kam smerovať. Som rád, že práve ona je matka mojich detí. Manželka vždy verila, že to, čo robím, má zmysel. A že hudbu, ktorú mám veľmi rád, som vždy robil, ako som najlepšie vedel, aj keď úspech prišiel až po rokoch. Takíto ľudia s vami ostávajú veľmi dlho. Napríklad keď študovala v Banskej Bystrici, mal som tam koncert. Nemal som inú možnosť, len sám si rozvešať plagáty. Ona to urobila za mňa. Na môj koncert vtedy prišlo iba 50 ľudí. Úspech sa dostavil až po dlhšom čase, vždy však stála pri mne.

Rozhovor pokračuje na následujúcej strane.

Ilustračná snímka

Cibulková strávila po očkovacom škandále 5 hodín v prvej línii. Ako pomohli zahraničné hviezdy?

Populárne články
Hana Maciuchová

Odišla hviezda Nemocnice na okraji mesta HANA MACIUCHOVÁ (†75): Čo jej vzalo život?

Právoplatne odsúdení majú humánnejšie podmienky vo väzení, ako tí, ktorí ešte len čakajú na rozhodnutie súdu napríklad v kolúznej väzbe.

Peklo kolúznej väzby: Medzi obvinenými sú aj nevinní poznačení tvrdým režimom

Po návrate z africkej farmy sa pustila do písania (portrét z jej pracovne).

Spomienky na Afriku: Karen Blixenová napísala jednu z najznámejších kníh o čiernom kontinente

Meghan Markle

Expert na kráľovský dvor varuje: Prečo HARRY A MEGHAN nemajú šancu na úspech?

Každú menšiu poruchu stroja opraví na mieste.

NAJLEPŠÍ TRAKTORISTA ČSR si zaspomínal na svoju plácu: Rok služby za metrák zemiakov!

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia