O čo ide?

Otto: Napriek dobrým výsledkom sa lekárom niečo nezdá na prostate, preto musím podstúpiť ešte jednu veľkú operáciu. Podľa CT to nevyzerá tak, že by rakovina metastázovala, ale prostata je taká veľká, že aj keby som rakovinu nemal, lekári by ju museli operovať. Operácia nemohla prebehnúť skôr, pretože ako rizikový pacient, srdciar, musím mať kvôli anestézii od jednotlivých operačných zákrokov minimálne šesťmesačný odstup. Verím, že to dobre dopadne a rýchlo sa z toho dostanem. V nemocnici by som mal pobudnúť asi päť dní, ale ja by som chcel po dvoch hneď podpísať reverz a ísť domov. Jednak nemám nemocnice rád a zároveň nechcem zbytočne zneužívať naše zdravotníctvo, ktoré má už beztak veľa problémov. (Úsmev.) Možno tieto slová znejú pre niekoho strašne, ale všetci moji lekári mi hovoria, aké je dobré, že sa neopúšťam a život beriem v zmysle – čo sa má stať, to sa stane…

VIAC FOTIEK K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII...

S vaším prístupom k chorobám sa teraz ani nečudujem, keď niektorí ľudia rozširujú, že ste si rakovinu vymysleli, ale vy sa len nepoddávate osudu.

Otto: To naozaj hovoria? (Smiech.) A presne tak, nepoddávam sa tomu, čo ma v živote stretne. Samozrejme, sú aj ľudia, ktorí rovnako bojujú, no svoj zdravotný stav si nevedia dať do poriadku… Mňa však stále drží okrem iného aj to, koľkým ľuďom s rovnakými alebo podobnými problémami som svojím prístupom pomohol. Ich príbehy sú aj pre mňa povzbudením a napĺňajú ma hrdosťou, keď vidím, že môj prístup nefunguje len mne, ale ovplyvňuje pozitívne iných. Píšu mi s vďakou, že som ich postavil na nohy, a to je dôležité pre mňa aj ako interpreta. Pretože takýmto spôsobom nerozdávam len povrchnú radosť z pesničiek, ale ľuďom ukazujem aj ďalšiu cestu v živote. Ich osobné príbehy ma dokážu nakopnúť. Lenže potom sú tu aj hlupáci, ktorí tvrdia, že som si vymyslel chorobu… (Smiech.)

A chcel by som čitateľom a našim fanúšikom poradiť, aby sa neopúšťali. Päťdesiat percent úspechu sú lekári v kombinácii so stanovenou liečbou a druhá polovica je nastavenie našej mysle. V živote sa stávajú strašné veci, ale skúste to prekonať. Všetko dokáže prebolieť, ak máte pri sebe blízku osobu alebo ju nájdete ako ja. Mal som šťastie, že mi prišla Petra do života, lebo keby jej nebolo, hoci som silná osobnosť a beriem všetko pozitívne, už by som sa nemal s kým deliť o svoj život a to by ma položilo. Takže sa pokúste svojmu osudu vzoprieť, aby ste mohli žiť ďalej. Vždy sa predsa nájde niečo alebo niekto, pre koho stojí za to bojovať. Ja som predsa živým príkladom, že to funguje. A prežil som toho naozaj dosť. Až si poniektorí myslia, že som si svoje problémy a choroby vymyslel… (Smiech.)

A ako je to aktuálne s TV Senzi?

Otto: Majiteľ televízie Peter Núñez s Marcelom Děkanovským rozhodli, že cez prázdniny sa budú vysielať reprízy programov. To je počas leta štandardný postup, lenže tento stav sa predĺžil na ďalšie mesiace a my nevieme, čo bude ďalej… Momentálne máme informáciu o tom, že sa nevyrábajú žiadne nové programy, teraz mám na mysli menšie programy, ako sú tolkšou. Čo sa týka veľkých programov, máme natočených deväť veľkých štvorhodinových Otto Weiter show. Tie robíme ďalej.

Ako to celé teda vnímate?

Otto: Musím priznať, že ma to do určitej miery bolí a mrzí, že za dlhé roky korektnej a poctivej spolupráce ma Peter Núñez o ničom neinformuje. Osobne mám pocit, že rozmýšľa o úplne inej žánrovej koncepcii televízie, ale akým smerom sa bude uberať, nevieme. Mám pocit, že zmeny spojil s odchodom Nora Mészároša a všetko stopol.

Petra: Nás to mrzí aj z toho dôvodu, že sa na nás neustále ľudia obracajú s tým, čo bude s TV Senzi ďalej. Pre reprízovaný program na nás dokonca „útočia“ nespokojní diváci a my im nevieme povedať, čo bude ďalej.

Otto: Aj pre nás je to nepríjemné, lebo v TV Senzi sa neustále opakujú najmä naše programy. Navonok to vyzerá tak, akoby sme si tam stále robili promo. Pravda je však taká, že my skladbu programu nevieme ovplyvniť a toto celé je aj voči nám nefér.

Nesnažili ste sa skontaktovať s Petrom Núñezom, aby ste zistili, na čom ste?

Otto: Keď sa všetky tieto zmeny v rámci televízie prevalili, boli sme za Petrom a ponúkli mu, že TV Senzi odkúpime, ale nedohodli sme sa. Na túto televíziu sú licenčne nadviazané aj iné formáty iných televízií, takže z toho zišlo.

Aké sú jeho aktuálne plány? Čítajte na ďalšej strane...

Diskusia