Zuzane Vačkovej (52) sa viditeľne podarilo schudnúť. Herečka v rozhovore pre Plus JEDEN DEŇ prezradila, ako to dokázala, a čo je dôležité udržanie mladistvej vizáže.

FOTOGRAFIE SCHUDNUTEJ ZUZANY VAČKOVEJ NÁJDETE V GALÉRII

Na Instagrame ste robili rôzne cvičenia pre ženy i recepty. Aké ste mali na to ohlasy?

Od začiatku boli fantastické, preto som to robila tak dlho. Robila som celodenné jedálničky, písali mi muži aj ženy, že im to dalo celkový obraz v strave, aj z hľadiska redukcie. Mne tiež išlo o to, aby som schudla. Internet je síce plný receptov a diét, ale vidieť to takto u niekoho od raňajok po večeru v jej pestrosti a farebnosti a širokej škále chutných jedál, lebo ja som nejedla veci, ktoré boli príliš asketické alebo príliš striedme, alebo by nechutili. Všetky moje jedlá boli vymakané, chutné, dobré a teším sa, že to ľuďom chutilo. Mladí ľudia ma zastavujú a hovoria mi, ja som robil vašu brokolicu, ja som varil hento... 

Zopakujete to niekedy?

Určite áno. Aj mi ľudia píšu, prečo znova nerobím jedálničky, len ja teraz v lete mávam len že ovocný deň, alebo iba zeleninový a ľudia mi to vyčítajú, že len niečo jem cez deň. Deti sa potom na to namotajú a myslia si, že sa má jesť napr. iba ovocie. Tak som si povedala, že si dám pauzu.

Koľko sa vám podarilo schudnúť? Bolo to iba stravou?

Aj cvičím, ale celé to vzniklo tak, že som sa zaujímala o správne stravovania a jedna firma mi vysvetlila, ako to funguje. Zistila som, kde som robila dlhé roky chyby, myslela som si, že to ovládam, už som držala "osemtisíc" diét a aj sa mi podarilo v minulosti schudnúť, len som naspäť pribrala. Pochopila som, kde som tomu nerozumela. A toto som chcela zdieľať aj s inými ženami.

A čo bola tá chyba?

Napríklad som si myslela, že keď si dám na raňajky ovsené vločky s jogurtom, orechami a banánom, že to je OK a zdravé, ale má to toľko kalórii, že to je asi tretina môjho celodenného príjmu kalórii. Napr. som si často kupovala do auta sušené ovocie a orechy, aby som nejedla hlúposti, ale sušené ovocie a orechy majú toľko kalórii, akoby som si dala dve polievky a tri šaláty.

Jej "recept na mladosť" nájdete na ďalšej strane...

Diskusia