Ste typ, ktorý sa problémom postaví čelom alebo ak sa nachádzate v neriešiteľnej situácii, poviete si, že odtiaľ musíte odísť?

Je to vždy od prípadu k prípadu. My ľudia máme občas pocit, že riešime fatálne životné situácie, ktoré sú úplne banálne. Aj mňa z času na čas zahlcujú malé, bežné problémy a najradšej by som od nich utiekla, ale keď sa potom stretnem s niečím, čo je zásadné, pred čím sa nedá uhnúť, vtedy sa tomu postavím. Už neutekám. Myslím, že som vo veku a v štádiu, keď sa sama seba opýtam: Tak ktorou cestou mám ísť? Ktorá výzva je pre mňa zaujímavá? Nerobím to preto, že by som za niečo chcela bojovať. Vnímam to, že daná situácia je pre mňa výzvou a môže ma niekam posunúť. Ja ani nemám v povahe utekať pred niečím, no priznávam, že ma vyčerpávajú bežné problémy. Mám pocit, že toto berie veľmi veľa ľuďom energiu a potom zrazu akoby nemali silu riešiť zásadné životné situácie. Nevedia sa rozhodnúť, či majú zostať v nefungujúcom vzťahu, v práci, ktorá ich nenapĺňa, pretože sú zahltení platením účtov a riešením všetkého dookola.

Vaša sestra je zdravotná sestra na infekčnom oddelení. Predpokladám, že teraz asi nemá čas na sledovanie televízie, napriek tomu – páčia sa jej Sestričky alebo sa na ne díva odborne a občas vám aj niečo vyčíta?

Momentálne opäť nemá vôbec čas. Je v jednom kole a permanentne v skafandri, občas mi pošle svoju fotku z práce. Tým, že to je moja sestra, vníma ma úplne inak. Sleduje skôr príbeh. Vôbec nerieši technické veci. Prijíma to, že je to seriál, ktorý nie je reálny, a nemá voči nemu jedinú výhradu. Práve naopak. Drží mi palce a zaujíma ju skôr zákulisie a informácie o tom, ako prebieha nakrúcanie, ako sa to vyrába a podobne.

S kolegyňami. Herečku práca na tomto seriáli veľmi baví.
Zdroj: TV MARKÍZA

Vzhľadom na to, že sestra pracuje na oddelení, na akom pracuje, nemali ste o ňu za posledný rok a pol strach?

Obdivujem ju, ako aj všetky zdravotné sestry. Na ich prácu sa dívam ako na prírodný úkaz a nechápem, ako to môžu zvládať. Ale vidím to na svojej sestre. Doslova sa narodila ako zdravotná sestra. Pre ňu je jej práca poslaním. Zvláda ju perfekte, je úplne zdravá, samozrejme, vyčerpaná, ale títo ľudia sa s ochotou pomáhať iným skrátka narodili.

Žijete pri Košiciach a za prácou do Bratislavy dochádzate. Stáva sa vám, že vás ľudia oslovia, chcú sa odfotiť, prípadne opýtať na seriál Sestričky?

Aktuálne cestujem autom, vlakom nie, lebo v rúšku neviem tak dlho vydržať. Zároveň sa počas korony zmenili cestovné poriadky a do Bratislavy toľko spojov nepremáva. Vďaka autu som flexibilnejšia. Áno, už mám dokonca aj pumpy, na ktorých sa s divákmi Sestričiek pravidelne fotíme. (Smiech.) Zisťujem, že seriál má obrovskú sledovanosť podľa jednotlivých častí Slovenska. Sú to veľmi príjemné stretnutia. Diváci nám veľmi držia palce. Je to skvelé, že seriál medzi ľuďmi takto pozitívne zarezonoval.

Začiatkom roka 2020 ste sa stali babičkou. Dcéra však žije v Bratislave. Ako často máte možnosť užiť si vnuka?

V dnešnej mobilnej dobe sa vídame často. Tým, že hrám v SND a nakrúcala som aj počas korony, sa vidíme možno aj častejšie než iní ľudia, ktorí nežijú v jednom meste. Užívam si to a necítim nijaký deficit. Boli ťažšie obdobia, napríklad keď bol úplný lockdown, ale ako vravím, dá sa zapnúť telefón, spustiť video a vidíme sa. Jasné, fyzický kontakt je niečo iné, ale tým, že som pracovne vyťažená, možno by som to nestíhala, ani keby bývala niekde blízko.

Pokračovanie nadalšej strane...

Diskusia