Televízia funguje ďalej aj napriek pandémii. Dokonca sa v prvej vlne nakrúcalo Inkognito. Vlado Voštinár (56) tvrdí, že na relácii robili s pocitom, že do jednotlivých domácností vnesú veselší pohľad na svet.

Možno vzhľadom na to, že ste boli jedným z mála pôvodných programov, ktoré v prvom polroku v televízii bežali, pozornosť sa viac zaostrila na vás a do popredia sa dostala aj kauza spojená s prstom Maroša Kramára. Ako ju s časovým odstupom vnímate?

Nielen ja, ale všetci, ktorí sa na výrobe Inkognita podieľame, sme boli dosť zaskočení a nechápali sme, čo všetko sa okolo toho zomlelo. V šatni sme to viackrát preberali z každej strany, teda najmä to, kde vznikol impulz, že sa vyvolalo niečo takéto. Skúsim to vysvetliť. Keď v štúdiu nakrúcate od rána do večera, trošku sa odstrihnete od momentov, ktoré možno diváci vnímajú citlivejšie. Pre vás to je súčasť zábavy, aj vzhľadom na to, že všetci sa tam dobre poznáme a sme kamaráti. Aj táto situácia bola viac-menej kamarátska. Keď sa to udialo, nevenovali sme tomu pozornosť a už vôbec nie takú, že sme prekročili etické hranice.

Nevnímali sme to tak, ale zrazu začal okolo toho obrovský boom a nás to v Inkognite aj trošku zasiahlo. Zrazu sme nevedeli, čo si môžeme dovoliť, či diváci chápu, že ide o zábavný program a zábava má rozšírenejšie parametre než iné sféry života. Dodnes sme si istí, že sme žiadnu hranicu neprekročili, ale niektorí diváci to videli inak. Chápem to. Mojím zásadným záujmom však bolo, aby sa nás to výrazne nedotklo, aby sme sa, v úvodzovkách, nesekli. Začali sme sa naozaj báť, či ísť do tohto štýlu humoru alebo nie. Ostali sme po tom trošku zneistení, preto som si prial, aby to čím skôr vyšumelo, aby sme sa vrátili do normálnych koľají. Na môj vkus sa to varilo príliš dlho. Téma sa „vyžila“ a život ide ďalej.

Neobávali ste sa, že to môže zasiahnuť čísla sledovanosti?

Neveril som, že by práve toto zásadne ovplyvnilo sledovanosť. Ani sa to nestalo. Aby som sa ešte k tejto téme vrátil, absolútne rozumiem prvotnému emočnému poryvu skupiny divákov, no všetci z Inkognita by sme boli radi, keby aj ľudia rozumeli, že vyrábame zábavný program, ktorý má rôzne žánre, štýly, formy, a my ich striedame a používame. Podľa počtu divákov, ktorí Inkognito sledujú, si myslím, že to nerobíme zle. Veľmi ďakujeme za priazeň.

Zmenilo sa odvtedy v Inkognite niečo? Dávajú si účinkujúci väčší pozor napríklad na to, aké vtipy pred kamerou povedia?

My sme sa pocitovo vrátili do starých koľají. Dokonca sme si povedali, že je dobré, ak túto prácu budeme robiť ako predtým. Samozrejme, všetci účinkujúci vieme, kde sú tie pomyselné hranice, ale sme si vedomí aj toho, aký program vyrábame. Keby sme Inkognito kompletne vykostili od akéhokoľvek humoru, z tohto programu by nezostalo nič. Načo by to potom bolo?

Vlado Voštinár musí zárobkami z televízie dotovať rodinný biznis. Kam vráža peniaze? Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 10. decembra 2020).

Ilustračná snímka

Je ZUZANA ČAPUTOVÁ módna ikona? Desať naj outfitov našej prezidentky v roku 2020

Populárne články
Janko sa stal principálom v divadle. Podnikanie mu, žiaľ, nevyšlo podľa predstáv, preto toto divadlo po 9 mesiacoch opustil.

Čo sa stalo? Kroner pôsobil ako rodený zabávač, v skutočnosti pred verejnosťou skrýval smútok

Legendárny český režisér zomrel 9. januára.

FRANTIŠEK FILIP (†90) podľahol koronavírusu. Zdrvený syn priznáva... Nakazil som ho ja!

Legenda českého filmu začínala ako baletka a choreografka. K vysnívanému herectvu sa dostala, hoci prijímacie skúšky na štúdium nespravila.

Od nečakaného odchodu legendy ubehlo už 17 rokov: Čo sa stalo so závetom Heleny Růžičkovej?

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER sa okrem maľovania venoval aj architektúre a je tvorcom originálnych budov.

Najkontroverznejší umelec Rakúska: Hundertwasser svoje názory verejnosti rád predstavoval nahý

V seriáli Oteckovia stvárňuje tínedžera Lukyho.

Mladá hviezda zo seriálu OTECKOVIA bojuje s ťažkou diagnózou

STANLEY MATTHEWS sa ako rytier správal na ihrisku i v živote.

Stanley Matthews bol prvý futbalista, ktorý sa mohol pýšiť titulom sir. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia